Yeni parti kuracaklara yüklendi

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, yeni oluşum adı altında parti kuracakları ihanetle suçlayarak, “Bölerek, parçalayarak, fitne ile bu davaya ihanet edenleri bu millet affetmeyecek” dedi.

Yeni parti kuracaklara yüklendi

M.BURAK YALÇIN

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, yeni oluşum adı altında parti kuracakları ihanetle suçlayarak, “Bölerek, parçalayarak, fitne ile bu davaya ihanet edenleri bu millet affetmeyecek” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı dün gerçekleştirildi.

Anitta Otel’de gerçekleşen toplantıya AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları ve partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın divan üyeliklerine Murat Günay, Meryem Demir, Muhammed Fatih Temur, Emre Turan ve Seval Can seçildi.

Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, İl Başkanlığı görevine geldikten sonra yaptığı çalışmalarla ilgili partililere bilgi vererek Çorum’un taleplerini yetkililere ilettiklerini söyledi.

AHLATCI: İLK GÜNKÜ HEYECANLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

7 Ekim tarihi itibariyle kongre sürecinin başladığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde ilk günkü heyecanla yollarına devam ettiklerini belirten Yusuf Ahlatcı, “Kongre sürecimizin uyumlu bir şekilde tamamlanacağından şüphemiz bulunmamaktadır. Kişisel hırs ve menfaatlerini ön plana alarak Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye sırtını dönenlerle işimiz olamaz. Yeni oluşum, parti vs. isimler altında bölerek, parçalayarak, fitne ile bu davaya ihanet edenleri bu millet affetmeyecek. Kim ne yaparsa yapsın 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz AK Parti bayrağı altında milletimizle birlikte gerçekleşecektir” diye konuştu.

AŞGIN: ALLAH’IN YARDIMIYLA BELEDİYEYİ KAZANDIK

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise çevre illerde AK Parti’nin bazı belediyeleri kaybettiğini hatırlatarak, Çorum’da 10 bin farkla kazanmanın sırrını şöyle açıkladı: “Bunun incelenmesi, araştırılması lazım. Bunun sırrı şudur. Allah’ın yardımı üstümüzde oldu. Allah, eğer bir, beraber, ayağınız davanızda sabit olursa Allah yardım eder. Biz herhangi bir partinin herhangi bir üyesi değiliz. Bir hedefleri büyük, kutlu bir hedefleri olan, yeniden Büyük Türkiye hedefi olan, “dünya 5’ten büyüktür” deme cesaretini müstekbirlerin gözlerine baka baka söyleme cesareti gösteren bir liderin adamlarıyız.”

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan ise AK Parti kurulduğundan beri Çorum teşkilatının Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik durduğunu kaydetti.

CEYLAN: BÖLGEYE BARIŞIN GELMESİ İÇİN MÜCADELE EDİYORLAR

Barış Pınarı Harekatındaki askerlere de dua eden Milletvekili Ceylan, “Bölgeye barış getirelim diye, mazlumların hakkını savunalım diye Barış Pınarı Harekâtında mücadele veren kardeşlerimizin ayağına Allah taş değdirmesin. Cumhurbaşkanımıza sadece 82 milyonun değil dünyadaki tüm mazlumların ihtiyacı var. Onun için önümüzdeki 2023 hedefi için üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yapacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER