‘Yolumuz kardeşlik yolu, muradımız dua olacak’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum'u Çorumlu'yla birlikte yönetmek için yola çıktıklarını aktardığı ziyaretinde, "Yolumuz kardeşlik yolu, muradımız milletin duasına mazhar olmaktır." dedi.

‘Yolumuz kardeşlik yolu, muradımız dua olacak’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum'u Çorumlu'yla birlikte yönetmek için yola çıktıklarını aktardığı ziyaretinde, "Yolumuz kardeşlik yolu, muradımız milletin duasına mazhar olmaktır." dedi.

Milletvekilleri ve tüm teşkilatlarla birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olduklarını söyleyen Halil İbrahim Aşgın, birlikte ziyarette bulunduğu AK Parti Milletvekili MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan'ın her konuda yanlarında olduğunu, abi kardeş ilişkisi içerisinde tavsiyelerine değer verdiklerini dile getirerek, Ceylan'a teşekkür etti.

Çorum'da kimseyi ayırt etmeksizin kucaklamaya hazır olduklarını ve 72 millete tek gözle bakmanın emrolunduğu bir dinin mensubu olarak, sorumluluklarının farkında olduklarına işaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şunları söyledi, "Biz kardeşlik ve beraberlikle yolumuza devam ediyoruz. Tüm teşkilatlarla el ele verelim ki diğer eller de bize uzansın. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, görevi bize tevdi etti. Kendisine de bize duyduğu güven için teşekkür ediyoruz.

BİZE DUYULAN GÜVENELAYIK OLACAĞIZ

Sorumluğumuzun farkındayız. Bu makamın taltifi ayaklarımızın altında, sorumluğu başımızın üstünde olacak demiştik ve aynı noktadayız. Cumhurbaşkanımız'ın güveni, vekillerimizin ve STK'larımızın önderlerinin şahsımıza gösterdiği güven,  il, ilçe, kadın ve gençlik kollarının güveni, bizim de sorumluğumuzu çok daha ağırlaştırıyor.

ÇORUM'A EMEK VERENLERE MİNNETTARIZ

Hep beraber el ele vererek yolumuza devam ediyoruz. Zaten Çorum'un pek çok sorunu çözülmüş durumda, başarılı bir belediye teslim alacağız. Bu konuda emeği geçen tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum, hayatta olanlara uzun ve sağlıklı ömürler, vefat edenlere de rahmet diliyorum.

SÖZÜMÜZ SLOGAN DEĞİL TAAHHÜDÜMÜZDÜR

Üzerinde hassasiyetle durduğumuz nokta; şehrimizi birlikte yönetmekti ve bu sözümüz sadece bir slogan ibaret değildi. 31 Mart'ta teveccüh bizden yana olursa, tüm dinamikleriyle şehri birlikte yönetme taahhüdümüzün aynen arkasındayız. 72 milleti tek gözle bakmayı emreden bir dinin mensubuyuz, Çorum'u tüm nüfusuyla kucaklayıp sorunları tek tek ibadet aşkıyla gecemizi gündüzümüze katıp 24 saat mantığı ile teşkilat ve STK'larla ve şehrin tüm dinamikleriyle el ele vererek Çorum'u daha iyi yerlere getireceğimize canı gönülden inanıyorum.

BELEDİYEMİZ DEMOKRASİ OKULU GİBİ OLACAK

Çorum'u geleceğe milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte taşıyacağız. Yerel hizmetlerin etkin görülmesi, suyu temiz, yolu düzgün, kaldırımları engelliye göre bunlar zaten var emeği geçenlere teşekkür ediyorum, ancak yerel demokrasi ile ilgili halkın karar mekanizmasına katılımla ilgili var olan eksikleri de biz tamamlayacağız. Karar süreçleri sadece belediye meclisi ile değil muhtarlar ve STK'ları da bu sürece katarak, belediyemizi yerel demokrasi konusunda adeta okula çevireceğiz.

MİLLET GÜÇLENDİKÇE BELEDİYE GÜÇLENİR

Kalkınma da lokomotif olacağız, esnafımız tüccarımız sanayicimiz çok önemli, onların daha çok kazanması için elimizden geleni yapacağız, onlar kazandıkça millet kazanıyor demektir, güçlü Çorum güçlü belediyenin yolu, milletin gücünden geçer, maddi manevi kalkınmayı taahhüt ediyoruz

HERKESİN DUASINA TALİBİZ

14 ilçemiz bize bakıp bizde gördüklerini örnek alacak, tüm ilçeleri kucaklayacağız, ilçelere önderlik sorumluğunu da üzerimize alacağız, kapımız gönlümüz herkese açık olacak. Madem şehri eminiz, tüm sorunları kendi sorunumuz sayacağız, çözmeye çalışacağız, daha olmadı o dertle dertleneceğiz, bir kişiyi bile ayırt etmeksizin çalışacağız. Tüm nüfusun duasına talibiz, tüm Çorum'un duasını almak istiyoruz, kardeşliğimiz devam etiği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürüdüğümüz sürece çok dua alacağımıza inanıyorum, tüm hemşehrilerimizden dua ve destek talep ediyorum.

HER DAİM ÇORUMSPOR'UN YANINDA OLACAĞIZ

Spor olarak bilim kültür, sanat bizim kayıp yitiğimiz, bu konuda çok mesafe alsak da bu konuda başaramadığımız meseleler var. Ulukavak tarlalarında sporla büyüdük, sporun birleştiriciliğine ben çok inanıyorum

Ortak paydamız olan bir yer var o da spordur özellikle belediyespordur, şehrimizin tüm renkleri o stadyumdayken, bunu görmezden gelemeyiz. Kulübümüzün bulunduğu yer bu şehre yakışmıyor, 3. lige yakışmıyor, bu konuda takımımızın sonuna kadar arkasında olacağız, mevcut yönetim bizim yönetimimizdir, şunun bunun adamı diyaloğuna girmeyeceğiz, tek baktığımız gece gündüz çalışıyor olmaları ve fedakarlıkları olacak.

Bu arkadaşlara köstek olamayız, sonuna kadar yanında olup, çalışacağız, başkan olarak onların emrinde olacağız. Çorum'u spor anlamında da en üst noktalara taşıyacağız. Halil İbrahim Aşgın sporun içinden gelen birisidir, basketi futbolu seven bir kardeşinizim, güzel şeyler yapılıyor, hocamız Çorum için ciddi bir kazanım, sporun gelişimi için hep arkasındayız. Allah'ın izniyle benim başkanlığım döneminde bir üst lige çıkmayı Allah bana nasip etsin, sonuna kadar arkasında oluruz. Her fırsat bulduğumuzda stadyumda takımımızın yanında olacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER