Robotik Mucit Atölyesi

Üretken ve girişimci insanlarımızla görüşmelerimizde kodlama ve yeni ürün geliştirmek için uygun mekân, malzeme ve uzmandan eğitim almakta sıkıntılarını dile getirmektedirler. Çalışma yapmak için uygun bir atölye, atölyede ise uygun malzeme ile aletlerin olması gerektiği özellikle belirtilmektedir. Birçok meraklı gencimiz ise malzeme bulmakta (bütçelerinin elvermemesi nedeniyle) sıkıntı çektiklerini belirtmektedir.  
Çorum Mucitler Derneği olarak yeni teknolojileri yakından takip ediyoruz. Çevreci ve doğal, kaliteli ve insan sağlığına uygun yeni ürünler geliştirmek amacıyla pratik uygulama ve çalışma yapmak için çaba sarf ediyoruz. Bu maksatla bir atölye oluşturmak için çalışmalarımız devam etmektedir. 
Mekân, imkân ve eğitim desteği verilen istekli bireylerin, robotik konusunda yeteneklerinin ortaya çıkartılarak gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalarının sağlanması ve ayrıca pratiğe yönelik bireysel çalışma ortamları ile yerli ve milli yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla "Robotik Mucit Atölyesi" projesi Derneğimiz tarafından hazırlanmıştır.
İçişleri Bakanlığımıza sunduğumuz "Robotik Mucit Atölyesi" projemiz kabul edildi. İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüzle beraber protokol imzalandı. Projemizde desteğini esirgemeyen başta 
Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi beyefendiye, 
Sayın Çorum Milletvekili Erol Kavuncu beyefendiye, 
Sayın Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın beyefendiye,
Vali Yardımcımız Sayın Recep Yüksel beyefendiye,
Çorum İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Sayın Mustafa Bayrak beyefendiye,
İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Seyfettin Zengin beyefendiye, 
Çağrı Eğitim Vakfı Müdürü Hamit GÖKGÖZ beyefendiye,
ÇORİM-DER Başkanımız Ayhan POYRAZ beyefendiye, 
Hitit Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Doktor Öğretim Üyesi Serkan Dişlitaş beyefendiye, 
Halk Eğitim Müdürümüz Fuat Bal beyefendiye,
Halk Eğitim Müdürlüğü Proje uzmanı Ünal Yüce beyefendiye ve derneğimiz tüm yönetim ve denetim kurulu üyelerine ayrı ayrı çok teşekkür ederiz.

YORUM EKLE