ATT Der’den MHP’ye ziyaret

Acil Tıp Teknikerleri ve Teknisyenleri Derneği Çorum Şubesi Başkanı Can Kargın ve dernek yöneticileri MHP Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras’ı ziyaret ettiler.

ATT Der’den MHP’ye ziyaret

Acil Tıp Teknikerleri ve Teknisyenleri Derneği Çorum Şubesi Başkanı Can Kargın ve dernek yöneticileri Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras’ı ziyaret ettiler.

22-28 Mart ATT Haftası kutlamaları kapsamında yapılan ziyarette dernek yöneticileri Mehmet Akif Aras’a MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bir tablosunu hediye ettiler. Daha sonra ATT çalışanlarının sembolü olan yeleği giyen Aras, dernek çalışanlarıyla sohbet ederek bilgi aldı ve hatıra fotoğrafı çekindi.

Ziyarette konuşan Aras, “Her yıl 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri Haftası olarak kutlanmaktadır. İnsanların hayatlarını kurtarmak için canla başla mücadele eden sağlık personellerimiz için özel olan bir haftaya giriyoruz. İnsanların hayatı ile ilgili müdahalelerde bulunan ve bunun için zamanla yarışan ATT’ler maalesef hak ettikleri değeri görmemekte, hem mesleki sorunlarla hem de yetersiz çalışma koşulları ile mücadele etmektedirler” dedi.

Türkiye’de her gün binlerce insana olay yerinde acil müdahaleler yapıldığını ve uygun şartlarda, ihtiyacı olanların acil tedavi imkanına sahip hastane acil servislere transferinin sağlandığını ifade eden Aras, “Acil Tıp Teknisyenlerimiz vatandaşlarımızın bedenen veya ruhen kazaya uğraması veya hastalanması halinde ilk yardım ve acil bakım hizmetlerini sunmaktadırlar.  Herhangi bir yerde bir ambulansta bulunan ve acı çeken hasta ya da yaralıların acılarını dindirmek için ter döken, terör ve şiddet ortamında dahi görevini cesurca yerine getiren tüm acil tıp teknisyenlerimiz hiç şüphe yok ki önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Hastanın sağlık merkezlerine ulaştırılması sırasında hayatta kalmasını ve ilk müdahale ile sağlığına kavuşmasına katkı sunan, Acil Sağlık Hizmetleri’nin uygulanmasını kritik görevi üstlenen acil sağlık teknisyenleri şartlar ne kadar zor olursa olsun görevlerini yerine getirmektedirler. Acil Tıp Teknisyenlerimiz 7/24 ister çağrı başında olsun, ister hizmet araçlarıyla olsun en zor koşullarda fedakarca hizmet vermektedir. Söz konusu olan bir candır ve acil hizmet sunan sağlık çalışanlarımız hava şartlarına ve gidilen arazi yapısı nasıl olursa olsun, en kısa sürede vakaya ulaşmak ve hayat kurtarmak için engel tanımamaktadır. Acil Tıp Teknikerleri ve Teknisyenleri Çorum Şube Başkanı ve Yöneticileri nezdinde bütün ATT çalışanı kardeşlerimin 22-28 Mart ATT haftasını kutluyor, çalışma hayatlarında üstün başarılar ve muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

ATT Derneği Çorum Şube Başkanı Can Kargın ise yaptığı konuşmada dernek olarak 2013 yılından beri çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, Acil Tıp Tekniker ve Teknisyenlerinin haklarını ve mesleki gelişimlerini sağlamayı hedeflediklerini belirtti. MHP’nin gerek bu özel haftalarında, gerekse genelde kendilerini yalnız bırakmadığını belirten Kargın, dernek olarak özveriyle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER