Çorum'da 2 hastanede bakım, onarım ve tadilat yapılacak

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Sungurlu ve Osmancık Devlet Hastanelerinin onarımı ile ilgili olarak 3 milyon 570 bin TL ödenek tahsis edildiğini açıkladı.

Çorum'da 2 hastanede bakım, onarım ve tadilat yapılacak

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Sungurlu ve Osmancık Devlet Hastanelerinin onarımı ile ilgili olarak 3 milyon 570 bin TL ödenek tahsis edildiğini açıkladı.

AK Parti iktidarı döneminde Çorum’a her alanda olduğu gibi sağlık alanında da çok önemli yatırımların kazandırıldığını dile getiren milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, yeni yatırımlarla birlikte mevcut sağlık tesislerinin iyileştirilmesine yönelik de çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Çorum’un iki büyük ilçesi olan Sungurlu ve Osmancık Devlet Hastanelerinin fiziki yapısıyla ilgili ortaya çıkan eksikliklerin giderilmesi hususunda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile bir görüşme yaptıklarını hatırlatan Milletvekili Oğuzhan Kaya, yapılan görüşmenin ardından Bakan Koca’nın direktifleri doğrultusunda taleplerin bir bir yerine getirilmeye başlandığını ifade etti.

Osmancık Devlet Hastanesi 3 bin 200 metrekare çatısının saf poliurea malzeme kullanarak çatı izolasyonu yapımı ve yağmur suyu giderlerinin yenilenmesi için Sağlık Bakanlığınca 1 milyon 470 bin TL ödenek tahsis edildiğini bildiren  Kaya, çatının yapım ihalesiyle ilgili sürecin başlatıldığını vurguladı.

Sungurlu Devlet Hastanesi yaklaşık 6 bin metrekare çatısının saf poliurea malzeme kullanarak çatı izolasyonu yapımı için de Sağlık Bakanlığı tarafından 2 milyon 100 bin TL ödenek tahsis edildiğini söyleyen  Kaya, ihale süreci başlatılan işe ihale aşamasından sonra başlanacağını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AdAM
AdAM - 2 hafta Önce

Yapilali kac sene oldu? Yaptirirken Adam gibi yaptirma sonra surekli tadilat milletin parasini cope atiyolar memleket bu yuzden ilerliyemiyor

Çorumlu İbrahim
Çorumlu İbrahim - 3 hafta Önce

İçine doktor koyamadıktan sonra tadilat yapsan ne çıkar diyeceğim ama müteahhitlerinin beslemeniz, onları doyurmanız lazım elbette! Doktora yeterince maaşı verme! Ama inşaata yığınla para harca! Neyse yakında müteahhitleri oturtursunuz oraya onlar hasta bakarlar!

osmancikli
osmancikli - 3 hafta Önce

ya bu hastane yapilali daha 5 sene oldu ,çok yazik milletin parasina

SIRADAKİ HABER