Çorum nereye gidiyor?

Çorum'da geçtiğimiz hafta 100 binde 351 olan vaka sayısı bu hafta 436'ya yükseldi.

Çorum nereye gidiyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2-8 Ekim'de illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Açıklanan tabloya göre Çorum'da geçtiğimiz hafta 100 binde 351 olan vaka sayısı bu hafta 436'ya yükseldi. Çorum vaka sayısı en fazla 5 ilden biri olarak dikkat çekti. Çorum'da verilere göre günlük ortalama vaka sayısı da 300'ü geçti. Koronavirüs haritasını gösteren Hayat Eve Sığar uygulamasında Çorum’un her yeri kızardı.

Bütün uyarılara rağmen bazı vatandaşların hala salgın yokmuş gibi davranmaları dikkatlerden kaçmıyor. Çorum’un en işlek caddeleri olan Gazi Caddesi ve İnönü Caddesi’nde vatandaşların sosyal mesafe ve maske konusuna dikkat etmedikleri gözlemleniyor. 

Bakan Koca, vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin Giresun, Ordu, Ardahan, Kastamonu, Çorum, Samsun, Tokat, Amasya, Kahramanmaraş, Karabük olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 2 ay Önce

Biyere gittigi yok çorum yerinde duruyor.Koronoya rağmen fakir Fukarının hakkını konsere harcayanların kulakları çınlasın.Vatandaşa aman maske mesafe,musluk baskısına devam.HERKEZE EŞİT MESAFADE DURMADIKCA.Biz İHYA OLMAYIZ.

Çorumlu
Çorumlu - 2 ay Önce

bukadar vakanın arasında bu konseri düzenleyenlere sormak lazım çorum nereye gidiyor ?

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Çorum nereye gidiyor değil! Bu kadar aşı bir işe yaramıyor anlayın! Aşılama yapıldıkça hastalık bitmiyor! Aşılama olmasa şimdiye ne hastalık kalırdı, ne salgın!

SIRADAKİ HABER