Çorum’da 122 kişi Koronavirüs tedavisi görüyor

15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Koronavirüs denetiminde Çorum’la ilgili son rakamları açıklayan Vali Mustafa Çiftçi, Çorum’da 122 kişinin hastanede Koronavirüs tedavisi gördüğünü açıkladı.

FATİH BATTAR

15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen Koronavirüs denetiminde Çorum’la ilgili son rakamları açıklayan Vali Mustafa Çiftçi, Çorum’da 122 kişinin hastanede Koronavirüs tedavisi gördüğünü açıkladı.

Bugüne kadar Çorum’da Koronavirüse yakalanan kişi sayısının 1052 olduğunu belirten Çiftçi; “Hastanede yatarak tedavi gören 122 kişi var. 5 kişi yoğun bakımda tedavi görüyor. 5 kişi ise Entübe olmuş durumda. Evinde izolasyona tabi tutulan kişi sayısı ise 282 kişi var. Koronavirüs çıktığı günden bu yana Çorum’da Koronavirüs’ten hayatını kaybedenlerin sayısı son 10 günde 4 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle birlikte 9’a yükseldi.” dedi

Son 10 günde korona virüs nedeniyle 4 kişinin hayatını kaybettiği Çorum’da vaka sayısı bin 52’ye ulaştı. Artan vakalara dikkat çeken Vali Mustafa Çiftçi, “Vaka artışı hızı bu şekilde devam ederse bir müddet sonra sağlık sistemi tedavi etme sınırlarını zorlamış olacak. Halkımızdan kurallara azami şekilde uymalarını istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
davut
davut - 2 ay Önce

bilgilerin bu kadar açık paylaşılmaması "Çorumda virüs yok" kanaatini oluşturdu ve tedbirler herkesçe rafa kaldırıldı.

Büşra Şahinbaş
Büşra Şahinbaş - 2 ay Önce

Keşke hastanelerdeki covid-19 bölümündeki doktorlara da bir denetim yapabilseniz. Bütün yükü hemşirelere yüklüyorlar. Gece vakti 2 saat içeride doktor bekliyoruz. Doktorun yaptığı ise dışarda sohbet edip sigara içmek. Olan içeride hemşirelere oluyor. Kibarca uyardığımızda ise ben kimsenin psikoloğu değilim burda diyor. Sonuçta covid bölümüne insanlar farklı bir psikolojiyle geliyor. Doktor olmak sadece hasta tedavi etmek değildir. Hastaya karşı kibarda olabilmeli. Doktor olayım diye çabalarken bazıları insan olmayı unutuyor ne yazık ki. Doktorlar bu kadar rahat davranıp umursamazken hastalar ne yapmalı sizce? Sağlıkcılarımızın her zaman yanındayız, arkalarındayız ama işini düzgün yapmayan sağlıkcıların yanında değil karşılarındayız...

SIRADAKİ HABER