‘Hastanenin ihalesi ne zaman yapıldı?’

İYİ Parti Çorum İl Teşkilatı tarafından eski hastanenin bir an önce açılması için başlatılan eylemlere partilerin kadın kolları da katıldı.

‘Hastanenin ihalesi ne zaman yapıldı?’

FATİH BATTAR

İYİ Parti Çorum İl Teşkilatı tarafından eski hastanenin bir an önce açılması için başlatılan eylemlere partilerin kadın kolları da katıldı.

CHP Kadın Kolları ile Deva Partisi Kadın Kolları hastane önünde bir araya gelerek, eski hastanenin bir önce açılması için  eylem yaptı.

Eylem kapsamında bir basın açıklaması yapan CHP Kadın Kolları Başkanı Kamile Anar, hastanenin ihalesi yapıldığı şeklinde açıklamalara tepki göstererek; ‘Hastanenin ihalesi ne zaman yapıldı? Neden kamuoyuna şeffaf şekilde açıklanmıyor. Madem ihalesi yapıdı ise açmak için neyi bekliyorlar.” dedi

Çorum halkının yarısının hastanelerde yer olmadığı için ilçelere gönderildiğine dikkat çeken Anar; “CHP olarak il başkanımız Eylül ayında Pandemi nedeniyle hastanenin açılması gerektiğini ifade etmişti. Açıklamanın üzerinden 4 ay geçti ama hiçbir çalışma yok. Çorum’da hastalarımız evde ölüme mahkum edilmiş durumda. AKP  İl  Başkanı ‘Biz sahra hastanesi değil, son model hastane yapacağız’ demişti. Neden herşeyi hazır olan bir hastaneyi açamıyorlar. Herşeyi hazır olan hastane neden açılmıyor. Bu hastane yıllarca hizmet verdi, şimdi sorun ne?” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 19:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorum
Çorum - 5 ay Önce

Doğruya doğru, yanlışa yanlış arkadaşlar. Bu hastanenin açılması gerek. Yatan vekil istemiyoruz. Günlerini Ankarada geçiren vekil istemiyoruz. Çorum' a hizmet veren, hemşerileriyle kaynaşan gönül bağı kuran vekil istiyoruz.
Bu Ankara neymiş yav giden gelmiyor acep ne iştir.

Hakan
Hakan - 5 ay Önce

İhale yapıldı diye bir açıklama yapılmadı ki
Nerenizden uyduruyonuz anlamıyorum

CORUMLU19
CORUMLU19 - 5 ay Önce

mevcut hastanelerde ki sağlık personeli ve doktor açığı zaten fazla bu yetmiyormuş gibi sağlık çalışanları neredeyse 1/4 ü kovid olmuş çalışamıyor Yeni hastane kumla çimentoyu karıştırır yaparsınızda içini dolduracak sağlık elemanını bu vakitte nasıl bulacaksınız. Sağlıkçılara yardımcı olmak adına vatandaşları evlerinde oturmaları için bildiri yayınlasanız ev ziyaretleri yapmamaları konusunda uyarsanız şu dönemde daha makbule geçer.

SIRADAKİ HABER