Maske takma konusunda uyaran aile hekimini darp ettiler

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü bugün sabah saatlerinde Ulukavak Aile Sağlık Merkezi'nde görevli hekim ve çalışanların darp edildiğini açıkladı.

Maske takma konusunda uyaran aile hekimini darp ettiler

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü bugün sabah saatlerinde Ulukavak Aile Sağlık Merkezi'nde görevli hekim ve çalışanların darp edildiğini açıkladı.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre sağlık ocağına maskesiz giren 2 kişi Aile Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından uyarıldı.

Uyarılara rağmen maske takmayan 2 kişi ile sağlık merkezi çalışanları arasında tartışma yaşandı. Tartışma büyünce kavgaya dönüştü. Kavgada sağlık merkezi çalışanları ile hekimler hem sözlü hem fiziksel şiddete maruz kaldı.
Konu ile ilgili Sağlık Müdürlüğü'nden şu açıklama yapıldı; 

"İlimizde merkezinde bulunan Ulukavak Aile Sağlığı Merkezi'ne bugün saat 09.20 sıralarında gelen 2 kişi maske takmaları konusunda Aile Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından uyarıldı. Maske takmama konusunda ısrar eden 2 kişi ile aile sağlığı merkezi çalışanları arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın devamında merkezde görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız sözel ve fiziksel şiddete maruz kalmışlardır.Vatandaşlarımıza her türlü şartlarda hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini artırmak için hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın fedakarca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğiz ve bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
flz
flz - 2 ay Önce

markete giremezsin bankaya giremezsin sesin çıkmaz. ama sağlık kurumu olunca bağır çağır. kurallara uyacaksınız. çok biliyorsanız karakola maskesiz girin karşı çıkan olursa ortalığı karıştırında görelim.

Mustafa
Mustafa - 2 ay Önce

Kendileri maskesiz gezerler, muayeneye geleni vürüs görürler, adam hasta gelmiş bir de azarlarlar yok maskeymiş. Sağlık özelleşsin. Devletin Sağlık çalışanı kalmasın. Sağlık çalışanlarına verilen maaş millete verilsin.

İLHAN
İLHAN - 1 ay Önce

PARTİLİ DR.OLUNCAMI AKLINA GELDİ.BİR GÜN OLSUN SİSTEMİN İÇİNDEN BİRİ OLARAK KABUL EDİP.HEPİNİZ ZEKADA TÜRKİYENİN ÖNCÜLERİSİNİZ SİSTEMİN SİSTEMİNİ İCAT EDERSİNİZ AMA BANANE SABAH GELİR 4 DE GİDERİM DERSENİZ.OLACAĞI BU.......

SIRADAKİ HABER