Şehitlerimiz Var, Buna Dayanmaz Canlar

İdlib’de şehitlerimiz olduğu haberi ile uyandı Türkiye. Ocaklara ateş düştü. Ülkemiz bulunduğu coğrafyada yalnızlığı yaşıyor. İttifaklar yalan ve İran takiyesi üzerine kurulu. Biz Amerika için, NATO ittifakı için Kore'ye gittik. Askerimiz orada şehit, gazi oldu.  
Şimdi ise sözde NATO ittifakımız, bize başsağlığı mesajı yolluyor. Olmayan yardıma, yardım ettim diyor. 
Günlerdir İdlib'de yapılan yığınak sonucu, hava saldırısının olacağı endişesini yaşıyordum. Biz bu hatayı Kıbrıs'ta da yapmıştık. Beş parmak dağlarının önüne 60 bin askerimizi yığmıştık. Şaş kaza bir uçak gelseydi, askerlerimiz başak biçilir gibi biçilirdi.
İdlib koruma noktalarına askerlerimizi yığdık. Hava savunmamız yok. Karşı üçlü ittifakın elinde uçağı, S- 400 hava savunma sistemi, varil bombaları var. Bizim ise onlara karşı koyacak İHA ve toplarımız var. Düşmanın haberleşmesini kesecek, sinyal dağıtıcılarımız nerede? Üçlü çetenin uçakları geldiler ve noktasal olarak belirledikleri askeri yığınaklarımızı bombaladılar. 36 Askerimiz şehit oldu. Bize de tüh demek kaldı. 
Suriye'deki hadise İsrail, Amerika, Rusya'nın birlikte planladıkları olaydır. Üçü de dayanışma içindeler. Hedef Arz-ı Mevud’u gerçekleştirmek için, Suriye coğrafyasını boşaltmaktır. Sonra da Suriye'yi altın tabak içinde İsrail'e hediye edecekler. Arkasından sıra bizim ülkemizi bölmeye gelecek.  Oyun budur. Gerisi lafı güzaftır. 
Diğer taraftan Esed ile İran, mezhep savaşı yapıyorlar. Şiilik ve Nusayriliğin, sünniler ile kavgasını yapıyorlar. Suriye'de hiç Nusayri bölgesi bombalandı mı? Göce zorlandılar mı? Yarın bu topraklara İsrail el koyarsa, Süryanilerin durumu da Filistinliler gibi olacaktır. Ya Yahudilere köle olacaklar ya da sürgün edileceklerdir. Yahudilerce kolları, bacakları taşlarla kırılacaktır.  
Bu durum gerçekleştiğinde Rusya mevcut konumunu koruyabilecek mi? Ona da "haydi güle güle git" diyecekler. 
Olan Ortadoğu’da Müslümanlara oluyor. Tekbir getirerek birbirlerini öldürüyor. Zenginliklerini emperyalist ülkelere peşkeş çekiyorlar. Fakir mazlum Müslümanlar da açlık çekiyor. Adamların umurunda mı? Hayır. Onlar gidip, milyonlarca dolar verip, Avrupa takımlarını satın alıyorlar. Nice Lawrence'ler Ortadoğu’da cirit atıyor. Ülkemizde cirit atıyor. 
Zor bir geçitteyiz. Ülkemizde dört milyon, kapımıza dayanmış üç milyon göçmen var. Balinayı kurtaranlar, ortada gözükmüyorlar. Bu Suriyeli göçmenlerin hali ne olacak? Kapına gelmiş. Kovsan gidemiyor. İçeri alsan. İçerde zaten dört milyon Suriyeli var. Çağdaş Avrupa'nın, Özgürlük şampiyonu Amerika- İngiltere'nin kılı kıpırdamıyor. Biz ise bu zalimlere hayranlık besliyoruz. 
Sanal medyada bu faciayı mesajlar ile paylaşalım. Yabancı dili olanlara bu konuda görev düşüyor. Avrupa ülkelerinde, insanların yaşadıkları facia hakkında kamuoyu yoklaması yapılabilir, kamuoyu oluşturulabilir. 
Ben Bayburt'tan İskilip’e muhacir olmuş, bir ailenin çocuğuyum. Bu muhacirlik ile ilgili babaannem "BİZE NE ETTİYSE KÖR URUS ETTİ. BİZİ EVİMİZDEN YUVAMIZDAN ETTİ" dermiş. Tarih tekerrür ediyor. KÖR URUS VE ÜÇLÜ ÇETE İNSANLARI EVİNDEN YUVASINDAN EDİYOR.
Allah kötü düşünceli insan ve kavimleri, nasıl bilirse öyle etsin.

YORUM EKLE