Söyleyecek söz çok, Ancak...

Gerçekten söyleyecek çok şey var, ancak şimdilik beklemek gerek. Bir sezonun emeğinin karşılığını alabileceğimiz bir şans daha var önümüzde o yüzden Çarşamba gününe kadar beklemek gerek.

Cuma akşamından itibaren gerek sosyal medyada gerekse sohbet ortamlarında maçla ilgili o kadar çok görüş ve düşünceye kulak misafiri olduk okuduk dinledik. Haklı oldukları konular çok tabiki. Fakat bu aşamada özellikle sosyal medyadaki bazı söylemlerin çok yanlış. Bu aşamada kırmak dökmek değil üç gün daha moral vermek sahip çıkmak gerekiyor.

Bizde yapılan bunca emeğin bunca masrafın karşılığında sahadaki mücadelenin bu olmaması gerekirdi. Emek veren para veren yüreğini ortaya koyan gecesini gündüzüne katanların bu emeklerinin karşılığı bu görüntü olmamalıydı.

Skor olarak değerlendirmiyorum. Çünkü futbolun içinde her skorun olduğunu iyi biliyorum. Beni üzen sahadaki o kötü görüntü. Düşünsenize böyle atmosferi yüksek bir maçta taraftarların bu kadar doldurduğu stadda sahada bir futbolcu bir tepki göstermez mi bir kıvılcım yakamaz mı. Hiç bir şey yapamıyorsa sinirlenip rakibe bir faul yapıpta sarı kart görmezmi. Böyle iç sahada mağlup olduğu maçı tek sarı kartla tamamlayan başka bir takım olamaz.

Neyse dediğim gibi fazla derine inmeyelim bugünlük yüzeysel geçelim. Çarşambayı görelim sonra daha rahat söyleriz yazarız düşüncelerimizi. Öncelikle cuma günki ambiyansı sağlayan herkesin emeğine, yüreğine ve tabiki hepsinden önemlisi cebine sağlık. Kolay değildi, başarıldı. Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’na skor olarak olmasada renkli görüntüleri ile yakışır bir jübile oldu.

Yarın sabah yola çıkacak Yeni Çorumspor Teknik Heyet ve futbolcularına acizane düşüncelerimi hislerimi aktarmak isterim. Gerçekten cuma günü çok kötü bir sınav verdiniz gerek saha içinde gerekse saha kenarında. Ancak bu sınavın telafi imkanı var oda sizin elinizde. Yapacağınız tek şey daha çok çalışmak ve hepsinden önemlisi istemek.

Bu takım finale yükselirse ordan 2. Lig hedefine ulaşırsa bizim elimize geçecek en büyük şey mutluluk ve sevinç. Sizin ise bu iki şey ile birlikte geleceğinize yatırım olacak yüklü bir miktar para. Yani asıl kazanacak olanlar sizlersiniz. Kazanın helali hoş olsun ancak lütfen kazancınızın hakkını verin daha fazla kazanın.

Cuma günü ilk kez sizi izleyen yüzlerce isim bu takım mı diye soruyor. Gerçekten bende öncesini bilmesem aynı düşünceye kapılırım. Biliyorum ki siz bu değilsiniz çok daha iyisini yapabilirsiniz. Bunun içinde önünüzde çok büyük fırsat var.
İlk maçta biz iç saha ve taraftar baskısını hissettik böyle kötü bir futbol ortaya koyduk. Umarızki Çarşamba günüde Kocaelispor dolu tribünler önünde aynı baskıyı hisseder. Eğer biz girdiğimiz pozisyonları değerlendirip gol bulmamız halinde ipler yeniden bizim elimize geçecektir. Yeterki isteyin ve sahada formanızın hakkını verin mücadele edin. Bu taraftar sizden bunu istiyor. Sonuç ne olursa olsun ancak sahadaki mücadelenizi görsün bu taraftar sizi yine bağrına basacaktır.

Umutla bekliyoruz çarşamba akşamını. Rabbim gönlümüze göre versin bizim elimizden gelen bu gerisi sahadaki teknik heyet ve futbolcularda.

YORUM EKLE