‘10 yılda yapılacak işleri bir buçuk yılda başardık’

‘10 yılda yapılacak işleri bir buçuk yılda başardık’

HALİL ÖZTÜRK
Çorum FK Teknik Direktörü Bahri Kaya, kulübün normalde 10 yılda yaşanacak değişimi ve kurumsallaşmayı 1.5 yılda başardığını belirterek bunda Başkan Fatih Özcan’ın etkisinin büyük olduğunu söyledi. Kaya, sosyal medyadan yayın yapan yerel bir TV’nin canlı yayınında yaptığı açıklamalarla devam eden kamp sürecini ve yeni sezon hedefleri ile ilgili çok iddialı mesajlar verdi.

Takım olarak transfer döneminde hedeflediklerini % 95’ine ulaştıklarını belirten Bahri Kaya, Çorum’da yaptıkları ilk etap kampının ardından Bolu kampında da çok iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini söyledi. Bolu kampında planladıkları hazırlık maçlarını yapamamalarının en büyük eksikleri olduğunu belirten Kaya ‘Pandemi nedeni ile hazırlık maçı yapamıyoruz bu açığı kendi aramızda çift kale maç yapıyoruz. Lig öncesi en büyük eksiğimizin maç kondisyonu olacağını düşünüyorum. Bunu gidermek içinde gerekli çalışmaları yapıyoruz’ dedi.

‘Sert gruba sert bir başlangıç yapacağız’
Zor kelimesini sevmediğini belirten tecrübeli teknik adam ‘Zor değil fakat sert bir gruba düştüğümüz kesin. Diğer gruba baktığımızda 2-3 tane şampiyonluk hedefli takım görülürken bizim grupta 10 tane takım aynı hedefle sezona hazırlanıyor. Fikstür olarakta sert bir başlangıç yapacağız Sert başlangıçlar bazen avantaj olabilir. Şahsen ben geçen sezon böyle bir sert başlangıcı istemezdim. Fakat bu sezon sert başlangıcı avantaja çevirecek gücümüz ve tecrübemiz olduğuna inanıyorum. Daha öncede söylediğim gibi daha net konuşabilmek için altıncı ve yedinci haftayı bulmamız gerekiyor’ dedi.

‘Bu sezon sorumluluğumuz daha fazla’
Geçen sezon başında yaşadıkları olumsuzluklar nedeni ile biraz daha rahat olduklarını ancak bu sezon sorumluluklarının çok daha fazla olduğunu belirten Kaya ‘Geçen sezon kamp döneminde başkanımız yoktu, para yoktu istediğimiz oyuncuları alamadık. Bu sezon ise durum çok farklı ve ciddi paralar ödeyerek iyi bir kadro kurduğumuza inanıyorum. Transfer listemizde ilk sıradaki oyuncularımızı aldık. Yani geçen sezona göre işimizin daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Buna karşın bu sezonda sorumluluğumuz çok fazla olacaktır. Takım olarak bizler bu sorumluluğumuzun farkındayız ve elimizden gelenin fazlasını sahaya yansıtacağız. Bunun yanında önümüzdeki sezon işimizin daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Çünki seneye 4-5 transferde yapılanma sürecini devam ettireceğiz. Eğer doğru ve iyi dokunuşlar yapabilirsek sezon sonu mutlu sona ulaşmamamız için hiç bir neden yok.

‘İfade etmesekte hedefimiz belli’
İfaoe etmesekte hedefimiz belli. Sert grupta sert bir başlangıç yapacağımız bir sezon bizi bekliyor. Tüm Dünya’nın yaşadığı pandeminin dezavantajları olacak ancak bu sıkıntılı süreci enaz hata ile geçirmek işimizi kolaylaştıracaktır. Bu süreci fırsata çevirebilirsek camianın arzularına cevap verebiliriz. Grupta favoriyiz ancak ilk 6-7 haftada alacağımız sonuçlar bizi farklı bir yere getirebilir. Aynı durum grubun diğer favori takımları içinde geçerdi. Taraftar her zaman tabiki şampiyonluk ister ve hakkıdır. Bizde sahada görev icra edenler olarak bunun için elimizden geleni yapacağız. Transferlerin ardından kamuoyu hedefini koydu. Bu yüzden ben ne dersem deyim bizim hedefimizde yolumuzda belli.

‘Fatih Başkan Türk futboluna damga vurdu’
Çorum FK olarak kısa sürede devrim niteliğinde atılımlar yaptı. Bunda kuşkusuz en büyük pay sahibi Başkan Fatih Özcan. Her alanda kulübün vizyonunu en seyiye çıkardı. Başkanımız sağolsun hem yaptığı transferler ile hemde yaptığı atılımlarla Çorum’a lige ve Türk futboluna damga vuran bir organizasyona imza attı. Bizi sorumluluğumuzun ne kadar çok ağır ve farklı olduğunu gösteren bir kadro verdi. Bizde inşallah başkanımıza o sene bu sene diyen taraftarlarımızın beklentisine cevap vermenin çabası ve gayreti içinde olacağız.

‘1.5 yılda çok büyük işler başarıldı’
Ben önceki sezonun bitimine yedi hafta kala göreve geldim. Arada kısa bir ayrılık oldu ancak benim görev yaptığım 1.5 yıllık dönemde Çorum FK kulübü 10 yılda yapılamayacak değişimi başardı. Kulübün daha iyi yerlere gelebilmesi adına çok ciddi adımlar atıldı. Camiamızdan geçmiş yıllarda nasıl bir kurumsal yapı vurdu bugün nelerde bir incelemeleri istiyorum. Bu kısa sürede yapılanları gördükçe daha önce çalıştığım bir çok üst lig kulüplerinde bile yapılanmayanların başarıldığını görüyorum. Bu gelişme inanmışlığın ötesinde bu birlikteliğin çok daha güzel yerlere varacağının sinyallerini veriyor.

Çorum FK artık bu seviyenin altına inemez çıta yükseğe konuldu. Fatih Başkanın öncülüğünde yönetim kulübü bu seviyelere getirdi. Bizde teknik heyet olarak bu devrimsel değişime ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bu değişim sürecinde taraftarlarımız her zaman bize destek oluyor. Benim camiamızdan isteğim Fatih Özcan, Bahri Kaya’yı Çorum’a getirdikten sonra neler olduğunu bir baksınlar ve önümüzdeki 3-4 yılda neler olabileceğini hayal etsinler. Gönüllerini rahat tutsunlar Çorum’a ve tüm taraftarlarımıza layık oldukları liglere hep birlikte yükseleceğiz’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 22:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
gurbetteki Corumlu
gurbetteki Corumlu - 2 hafta Önce

Takimda kondisyon yok hazirlik döneminde kondisyon yüklemesi yapmadiysan Takimin isi zor,Takim yürüyerek antreman ve antreman maci yapiyor,böyle Takim basarili olamaz,Takima haftada en az iki defa sürat ve hatta son sürat antremanlari yaptirmalisin.Yürüyerek Futbol oynanmaz basarida beklenmez.

Tribün
Tribün - 2 hafta Önce

Hala 3-4 sonra yı görün diyosun, hala yapılanıyoruz diyosun,HALA BEN ŞAMPİYON OLACAM DİYEMİYORSUN BAHRİ hoca yazıktır ya başka hocaların grup da demeçlerini okuyorum bu yıl şampiyonluğun en güçlü adayıyım diyorlar, hedefimiz Şampiyonluk diyor sen işi idare et birkaç yol daha nasıl kalıtımı hesap et

Adem soruç
Adem soruç - 2 hafta Önce

ANLAŞILIYOR Kİ BU HOCA DEĞİL BU TARAFTAR YAPACAK TAKIMI ŞAMPİYON..

Bozkurtlar
Bozkurtlar - 2 hafta Önce

Sn BAHRİ HOCA BIRAK ŞİMDİ BAŞKAN YAĞLAMALARINI TAKIM İYİ KURULDU ÇOK DA PARALAR HARCANDI TAKIMI ŞAMPİYON YAPMAYA BAK SENİN İŞİN BU YIKAMA YAĞLAMA DEĞİL KONU DEĞİŞTİRMEYELİM LÜFFEN...KURNAZLIĞA GETEK YOK BU YIL O YIL TEK YOL ŞAMPİYONLUK

Çorumlu
Çorumlu - 2 hafta Önce

Hocaya bak ya BU TAKIMLA ŞÖYLE OLACAĞIZ HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK ÇOK PARALAR VERDİK İYİ OYUNCULAR ALDIK DİYEMİYOR,BAŞKAN ŞÖYLE,BAŞKAN BÖYLE,YOK KURUMSALLAŞTIK FALAN HOCAM?KURUMSAL OLMAK KOLAYMI ÇOCUK MU KANDIRIYORSUN YILLARCA ŞİRKET İÇİNDEYİM EN BEN BİLİRİM BU İŞLERİ,DEMECİN 3BÖLÜ İKİSİ BAŞKAN ÖVMESİ İLE GEÇİYOR YAPMA HOCAM BAŞKAN ZATEN İYİ SİZ YAPACAKLARINIZDAN BAHSEDİN HEDEFTEN BAHSEDİN ŞEHRİN İSTEĞİNE CEVAP VERİN ONUN ADI DA ŞAMPİYONLUK BİLMEM ANLATABİLDİK Mİ

Mutlu
Mutlu - 2 hafta Önce

Ancak playof a oynarız desene hocam.

Şadi-Recep kardeşler
Şadi-Recep kardeşler - 7 gün Önce

Sn Hocam sen bırak 10 yılda yapılan yapılmayan işleri,ELİNE İYİ BİR KADRO VERİLDİ,PARA SORUNUN YOK,TESİS SORUNUN YOK SEN TAKIMI ŞAMPİYON YAPMAYA BAK SENİN BAŞARIN ANCAK BU KADAR GÜZEL İMKANLARLA ŞAMPİYON YAPARSAN ORTAYA ÇIKAR YAPAMASSAN BAY BAY ŞANSINI İYİ KULLANMAYA BAK DERİZ...

SIRADAKİ HABER