"5 yılda Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyorum"

Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Çorum’u ve Çorumluları çok sevdiklerini Çorumspor’un da bu kapsamda olduğunu belirterek beş yılda Süper Lig hedefinden sapma olmadığını bunu başaracaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

"5 yılda Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyorum"

HALİL ÖZTÜRK
Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Çorum’u ve Çorumluları çok sevdiklerini Çorumspor’un da bu kapsamda olduğunu belirterek beş yılda Süper Lig hedefinden sapma olmadığını bunu başaracaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Ahlatcı dün Çorum FK ile sponsorluk anlaşma imza töreninde yaptığı konuşmasında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Ahlatcı, Çorumspor Çorum’un ortak paydası. Çorum’u ve Çorumluyu çok seviyoruz Çorumspor’a da kayıtsız kalamayız. Geçen sene başkanımızın Çorumspor sevgisini görünce davet ettik ve bir hedef koyduk. Beş sene içinde Süper ligde olmalı, hava alanı ve hızlı treni olmalı dedik. Bunun içinde Ahlatcı Holding olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Çorumluysak birbirinizden sorumluysak bunları yapmak zorundayız. Herkes üzerine düşeni yapacak.

‘Çevre illerin OSB’leri dolu bizim ki hala boş’
Başkanım çok farklı bir insan başaracağına inanıyorum., İlk beş sezonun biri gitti  beşinci yıl sonunda Süper Lige çıkacağımıza inanıyorum. Baktığımızda çevremizdeki illerin valileri bize geliyor illerine yatırım istiyor. O illerdeki OSB’lerde yer kalmadı bizim OSB’miz hala boş. Bunun için mutlak süratle şehrin ileri gelenlerinin ve hepimizin şapkasını önüne koyup düşünmeli ve neler yapmalıyız demeli. Çorum’un hem nüfusunu artırmalı hemde dışardan yatırımcı getirmeliyiz. Bunun içinde havaalanı ve hızlı tren şart. Biz burdan zırhlı araçlarla İstanbul’a götürüyor orda gümrüklüyoruz. Havaalanı olsa burdan gümrükleyip direk göndereceğiz.

‘Çok değerli bir başkanımız var’
Çok değerli bir başkanımız var. Kendisi gelmiyor deniliyor fakat durumdan vazife çıkartın ve siz davet edin. Bu iş sadece Belediye ve Ahlatcı ile olmaz. Öncelikle TSO ve OSB’deki iş adamları herkes Çorumspor’a sahip çıkmalı ve destek vermeleridir. Ne olur Çorumspor’a verilen para boşa gitmez. Ben arkadaş çevreme diyorum aldığım cevap ‘Başkanım sen veriyorsun ya’, sen niye vermiyorsun . Pandemi sonrasında ise hep beraber bu stadyumda yeni zaferlerin sevincini hep birlikte yaşamak istiyoruz.

‘Çorumspor’u Süper Lig’de göreceğimi görüyorum’
Daha önhceki yıllarda da Çorumspor’un bir tarafı oldum. Ancak öyle bir başkan geldiki hem severek hemde tüm benliği ile yaptığıını gördüm. Bende kendisine inandım ve güvendim Çorumspor’u Süper Ligde göreceğimide görüyorum inşallah.

‘O proje için hala çalışıyoruz’
Ahmet Ahlatcı, elektirik, doğalgaz ve su faturalarından yüzde birlik kulübe pay projesi ile ilgili olarak çok çalıştıklarını ancak bir türlü EPDK’yı geçemediklerini söyledi.

Ahlatcı ‘Genel Müdürüm ile çok uğraştık. Tüm kulüpleri kurtaracak bir projeydi., EPDK’ya dosyayı sunduk. Abonelere mesaj atacaktık kabul edecek olanlardan yüzde biri oranında bir katkı yapacaktı. Burda önemli olan şehrin halkının takımına sahip çıkması onu sahiplenmesiydi. Asgari ücretli ayda bir lira verse yılda 12 lira verecek. Benim 2 bin lira ile onun 12 lirası eşit. O taraftar diyecektiki futbolcusuna başkanına bende bu takımın sahibiyim herkes işini doğru yapsın. Sabit gelir kaynağı olarak bu proje çok önemliydi. EPDK’dan geçiremedik malesef. Hala üzerinde çalışıyoruz ve inşallah hayata geçirmeye çalışıyoruz’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 20:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 2 yıl Önce

sayın ahlatçı sizden başka bir corumlu coruma yatırımda yapmıyor bu takımı bir yere getirecek olanda sizden başka birisi değildir.

Recep
Recep - 2 yıl Önce

Alta yorum yapanlar işiniz gücünüz istemezük. Ahlatçıdan başka Çorumu düşünen varmı. Çorumun bütün meseleleri için siyasetçilerden fazla uğraşıyodur. Bir kerede Allah razı olsun deyin aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz.

Üç hilalciler
Üç hilalciler - 2 yıl Önce

Nasrettin hocanın borcu varmış alacakları sürekli sıkıştırıyormuş alacağını öde diye Nasrettin hoca ödeyemediği için bir yol bulmalıyım demiş bunları oyalamak İÇİN ve bulmuş da,demiş ki bakın DOSTLAR çalı ektim yol kenarına bunlar büyüyecek diken verecek sonra burdan koyunlar geçecek yünleri çalı ya takılacak ordan ben bunları topluyacam biriktirecem satacam sonra sizlerin BORCUNU ödeyecem.. sn AHLATCI ve FATİH BEY bize masal anlatmayın bu taraftarın karnı tok bu yıl 1.liğ ŞAMPİYONLUK hedefi koydunuz önce burdan başlayın ben bir fıkra masal anlattım size tercüman oldum hedef şaşırtmayın bu taraftar masallara doydu ŞAMPİYONLUĞU GERÇEKLEŞTİRİN MAHAZERET YOK,BAHRİ KAYA gibi yapılanma vb diğer gruba düşsseydi bağıracaktı şampiyonuz diye KORKMAYIN hedef şaşırtmayın bu DENE O SENE başarılar...

Bozkurtlar
Bozkurtlar - 2 yıl Önce

Ya BIRAKIN BU İNSANLARI OYALAYICI SÖZCÜKLERİ 5. YIL SONRA SÜPER LİĞDE OLUNACAKMIŞ YAZIKTIR YA NEDEN 2 YIL DEĞİL BU SORU SORULUR İŞTE YAPIN REKLAMINIZI TAKIM ÜZERİNDEN,TAKIM DA ZATEN ŞİRKET HALKIN TAKIMI DA DRĞİL ARTIK ŞAHISIN ZATEN İLERDE SATACAM DESE SATAR GİDER EEEE MASAL OKUMAYIN DÜNYA PARALAR VERİLDİ 700-800 MİLYARLAR HARCANDI,BAKTINIZ ÇOK KUVVETLİ BİR GRUP EYVAH DEDİNİZ HEMEN İŞ 5 YILA ÇIKTI ELEŞTİRİ ALMAYALIM BU TATAFTAR BİZE YARIN BU KADAR RAKAMLAR HARCANDI ŞAMPİYONLUK NEREDE DİYECEK ÇÜNKÜ BU YIL BU TAKIMDAN ŞAMPİYONLUK BEKLENİYOT İSTİYORUZ ARTIK HİÇ BİZLERİ OYALAMAYIN DİKKATİ BAŞKA TARAFA ÇEKMEYİN

Osmancık
Osmancık - 2 yıl Önce

Adamsın Ahlatçı daha başka ne diyem

Bekir
Bekir - 2 yıl Önce

Çoruma havaalanı yapamayan siyasî parti oyunu gitsin Yozgat'tan alsın.
15 yıldır Çorum havaalanı paronayağı oldu.

Salih
Salih - 2 yıl Önce

Keşke Sayın Ahlatcı takıma tecrübeli bosta olan Erkan ZENGİN'i hediye etseydi 5 seneye gerek yoktu.Yeni statla birlikte kesin bu sene Şampiyon bizdik.Gene oluruz insAllah.Fatih başkanım volkanın yerine halen santrafor almadık.Kpcaelispor da Yaser boşa çıkmış.Yakupa sorup değerlendirebiliriz.Saygılar.

Asgari ücretli
Asgari ücretli - 2 yıl Önce

Sn AHLATCI BEY BU TAKIM NE ŞİRKET,KİMİN ÜZERİNDE ŞAHSİN NERESİ BUNUN HALKIN TAKIMI YAPMAYIN AHLATCI BEY KANDIRMAYIN İNSANLARI HALA GÖZÜNÜZ VATANDAŞIN CEBİNDE ELEKTRİKDEN SU DAN PARA KESİLECEKMİŞ ASKGARİ ÜCRET ALANDAN,SİZİN İŞİNİZ TIKIRIN DA YA BİZİM Kİ HAYDİ YA....

Garibanın cebine güvenmeyin.
Garibanın cebine güvenmeyin. @Asgari ücretli - 2 yıl Önce

Kimse elektrik ve su parasından bir kuruş vermez.Ben para vereceğim,Çorum halkı para verecek Fatih ve Ahlatçı reklam yapacak.Kendi paranızı harcayın ve reklamınızı kendi paranızla yapın.Ben futbol seyretmiyorum.


SIRADAKİ HABER