‘Amatör spora bu bakış açısı düşündürücü’

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, İl Genel Meclisi’nin 2021 yılı bütçe görüşmelerinde, bir İl Genel Meclisi üyesinin, amatör spor kulüplerine yapılması planlanan maddi ve ayni yardımlarla ilgili yaptığı konuşmaya sert tepki gösterdi.

‘Amatör spora bu bakış açısı düşündürücü’

HALİL ÖZTÜRK

Çorum Futbol Kulübü Başkanı Fatih Özcan, İl Genel Meclisi’nin 2021 yılı bütçe görüşmelerinde, bir İl Genel Meclisi üyesinin, amatör spor kulüplerine yapılması planlanan maddi ve ayni yardımlarla ilgili yaptığı konuşmaya sert tepki gösterdi.

Meclis üyesinin bağlı bulunduğu partisinin grup başkanı sıfatıyla daha fazla sorumluluk içeren cümleler kullanması gerektiğinin altını çizen ve amatör kulüplerin yok sayılamayacağını dile getiren Başkan Özcan, sporun en temel unsurunun amatörler olduğunu ifade etti.

İl Genel Meclisi Üyesinin konuşmasında; ‘Spor malzemesi  150 bin TL. Her sene veriyoruz bunları. Geçen sene ödenek ayırmadığımız halde ‘yan yattı, çamura battı. Kılıfına uyduruldu’ ve bir şekilde verildi’ sözleriyle amatörleri zan altında bıraktığını kaydeden Fatih Özcan, nasıl bir kılıfa uydurularak yardım alındığının açıklanması gerektiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresi değil, Valilik bütçesinden kulüplere yardım yapıldığını, bunun  da yan yatıp, çamura batarak değil Sayın valinin oluruyla gerçekleştiğini vurgulayan Özcan, amatörleri yok sayan bir anlayışın Çorum sporuna katacak bir şeyinin olmadığını söyledi.

Çorum Futbol Kulübü olarak alt yapıdan yetişen yetenekli oyuncuları profesyonel yaparak hem Çorum hem de Türk futboluna kazandırmayı amaçladıklarını, diğer amatör kulüplerin de aynı hedef doğrultusunda yavrularımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora kanalize etmek suretiyle topluma yararlı birer fert olarak kazandırma yönünde misyon üslendiklerini dile getiren Fatih Özcan; ‘ 150 bin TL gibi küçük sayılacak bir yardımın evlatlarımıza sunulacak olması kimi neden rahatsız eder anlamış değilim. Öyle ki bu paranın her zerresinde tüm Çorumluların hakkı var. Amatör futbol sahalarından, tribünden gelen biri olarak böyle bir açıklamayı şiddetle kınıyorum. Amatör  kulüplerin zor şartlarda hayatta kalma mücadelesini yakından bilenlerdenim. Devletimizin hemen her branşta Türk sporuna,  özellikle tesisleşme adına yaptığı katkılar gün gibi ortadayken bu tesislerden yararlanması gereken yavrularımızın böylesine sığ bir anlayışla engelleniyor olması düşündürücü. Hangi siyasi görüşten olursa olsun İl Genel Meclisi üyelerimizin aynı görüşe sahip olmadığına inanıyorum. Devletimizin evlatlarına sahip çıkması için Sayın Meclisi üyesinin deyimiyle  kimsenin yan yatıp, çamura batarak yada kılıfına uydurarak bir çaba içerisine girmeyeceğini düşünüyorum’ diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsam
Hüsam - 4 ay Önce

Milletin vergileriyle devasa statlar yapacaksınız vatandaş olarak bir defada ben top oynabilirmiyim hayır niye orda 11 seçilmiş adam oynayacak ve çuvalla para alacak .Peki ülkeye katkıları ne 3 direk arasından topu geçirmek vay beeee ....

Eğitimci
Eğitimci - 4 ay Önce

Başkana aynen katılıyorum sporun hiç bir dalı psrayla yapılmaz devlet tesis yapar insanlar spor işin işine para girince spor olmaktan çıkar

Ragıp çevik
Ragıp çevik - 4 ay Önce

BIRAK BU İŞLERİ FATİH ÖZCAN ÇORUMSPOR FK NERELERDE KONUYU DAĞITMA RAKİPLER PUAN FARKINI AÇTI GİDİYOR PLAY OFF BİLE ZOR YAPTIĞINIZ TAKIM BU İŞTE ORTA SIRALARA OYNAR BU TAKIM SEN DE YALANDAN YOK AMATÖRLER ŞÖYLE OLSUN,BÖYLE OLSUN DİYOSUN SEN ÖNCE TRİLYONLARI SOKAĞA ATTIN,TAKIM BAŞARISIZ ONU KONUŞALIM,ŞAMPİYON OLACAKMIYIZ BU YIL,ONU SÖYLE SEN, KURDUĞUN TAKIMIN BAŞARISIZLIĞINI BAŞKA UFAK ŞEYLERLE KAPATTMAYA ÇALIŞIYOSUN CANIMIZ YANIYOR ERKEN HAVLU ATTIK BENCE ŞAMPİYONLUK ARTIK ÇOK ZOR GÖRÜNÜYOR BUMU VERDİĞİNİZ SÖZLER TARAFTARA BİZLERE...

Çorumlu
Çorumlu - 4 ay Önce

Başkan bunlar ne anlar spordan topu görseler bomba sanırlar kime ne anlatıyorsun

Saffet
Saffet - 4 ay Önce

Fatih Özcan tribüne oynamış yine...

Rasim savas
Rasim savas - 4 ay Önce

Hangi meclis uyesi acaba boylesine kohnemis bir zihniyete sahip cok merak ettim spor insani genc ve zinde tutar bu zavalli meclis uyesi her kimse belliki spor ve corum dusmani benim.nazarimda yuh olsun ona yaziklar ona

SIRADAKİ HABER