‘Bizimde en az Samsunspor kadar hayallerimiz ve hedeflerimiz var’

Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, 2. ligin yeni takımı olduklarını ancak kendilerininde en az Samsunspor kadar hayalleri ve hedefleri olduğunu söyledi.

‘Bizimde en az Samsunspor kadar hayallerimiz ve hedeflerimiz var’

HALİL ÖZTÜRK
Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, 2. ligin yeni takımı olduklarını ancak kendilerininde en az Samsunspor kadar hayalleri ve hedefleri olduğunu söyledi.

Kaya, bu hedefe ulaşmak içinde Samsunspor maçına çok iyi hazırlandıklarını belirterek ‘Tanınmış isimlerden kurulu rakibimizin ne yapabileceğini iyi biliyorduk buna göre önlemler aldık ve sonucunda da kazandık’ dedi.
Kaya maçın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi ‘Rakip çok ciddi ve olağanüstü bir hazırlık ile buraya gelince, bizde de otomatikman olağanüstü bir durum ilan edildi. Şu maç öncesi ve maç içinde yaptığımız hazırlığımızı, kaybettiğimiz Amed maçında, kaybettiğimiz Gümüşhanespor maçında,  kaybettiğimiz Pendikspor maçında yapsaydık, sıfır kayıp puanla devreyi kapatmış olurduk.
Biz Manisa’ya karşı da böyle mücadele ettik. Ancak orada aleyhimize verilen bir penaltı maçın sonucunu tayin etti. Samsun maçına çok iyi hazırlandık. Samsunspor gibi iyi takımların, tanınmış takımların böyle bir dezavantajı oluyor.  Bu ligin üstünde oyuncularla kurulmuş Samsunspor’un neler yapabileceğini çok iyi biliyorduk. Buna göre de önlemler aldık. İlk yarıda orta sahada onlara oyun oynayacak, pas yapacak alan bırakmadık ve pozisyon bulamadılar. İlk yarının son dakikasında kazandığımız penaltıyı golle çevirince avantaj bize döndü.

İkinci yarı, skoru eşitlemek adına daha çok risk alıp kalemize geldiler. Biz de skoru korumak adına ve kontrataklarla gol bulmak adına oyun planı yaptık. Bu planımızda da başarılı olduk ve ikinci golü bulduk.  Bu golden sonra rehavete kapıldık, geride zaman zaman çok açık vermeye başladık ve kalemizde golü gördük. Daha sonra 2-1’i korumayı başarınca kazanan taraf biz olduk.
Biz 2. Lig’in yeni takımıyız ve bizim de en az Samsunspor kadar hayallerimiz var, hedeflerimiz var. İddialıyız ve bu yolda tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz. Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’a başarılar diliyorum. Çok iyi bir oyuncu kadrosu ve çok iyi bir taraftarı var.  Bu gibi olumsuz sonuçlar Samsunspor’u hedeflerinden saptırmasın. Başarıları hak eden bir kulüp. Kendi futbolcularıma skoru korumak adına göstermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum.Samsun ve Çorum kardeştir. Çorumspor taraftarı hiçbir taşkınlığa sebebiyet vermeden maçı tamamladığı için onlara da teşekkür ediyorum”

YORUM EKLE
YORUMLAR
avni küren.
avni küren. - 3 yıl Önce

Bahri hocam siz niye üzerinize alınıyorsunuzki., biz stad dışında yapılan ları konuşuyoruz..! Rövanşa geldiğiniz zaman oyun anlamında SAMSUNSPOR olarak bizde size gerekeni yaparız., siz rahat olun..!

SIRADAKİ HABER