“Böyle bir penaltı kararıyla elenmek üzücü”

Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Bahri Kaya  takımının mağlubiyetine neden olan penaltı kararını eleştirerek, “İyi oynadığımız, çok pozisyona girdiğimiz müsabakadan böyle bir penaltı kararıyla sahadan mağlup ayrılmak Türk futbolu adına üzücü. Kendi takımım adına da üzücü” dedi.

“Böyle bir penaltı kararıyla elenmek üzücü”


Yeni Çorumspor Teknik Direktörü Bahri Kaya  takımının mağlubiyetine neden olan penaltı kararını eleştirerek, “İyi oynadığımız, çok pozisyona girdiğimiz müsabakadan böyle bir penaltı kararıyla sahadan mağlup ayrılmak Türk futbolu adına üzücü. Kendi takımım adına da üzücü” dedi. Ciddi bir rakibe karşı kendilerini test ettiklerini ifade eden Kaya, “Ancak şunu gördüm ki saha da oyun anlamında ve takımın maç kondisyonu adına önemli mesafeler kat etmişiz. Çok ciddi bir rakibe karşı kendimizi test etmiş olduk. İlk yarı tamamen oyun üstünlüğümüzle geçti. Rakibimize pozisyon dahi vermedik. Biz bir iki pozisyon bulduk gol atıp öne bile geçebilirdik. İkinci yarı yine karşılıklı ataklarla geçen müsabakada iki gün önce çok önemli bir maç oynamıştık fazla rotasyona gidemedim. 11 futbolcumuzun 10’ununu oynatmak zorunda kaldım” şeklinde konuştu.

"Oyuncularımı gönülden kutluyorum"
Penaltı kararı ile de açıklamalarda bulunan Kaya, şunları kaydetti:
“İkinci yarı yorgunluk emareleri olmaya başladık. Bunların birisinde de hakem penaltıya hükmetti. Penaltı sonucunda maçı tekrar getirebilecek arzumuz isteğimiz pozisyonumuz olsa da 1-1’e getiremedik. İyi oynadığımız, çok pozisyona girdiğimiz müsabakadan böyle bir penaltı kararıyla sahadan mağlup ayrılmak Türk futbolu adına üzücü. Kendi takımım adına da üzücü. O penaltı kararını çalarken biraz daha böyle ortaya hakkaniyetle çalmalıydık. Ağır çekimde seyrettim. Resmen oyuncuya yaslanıp penaltıyı almış. Böyle kararla mağlup olmamıza üzüldüm. Hakem triosu çok iyi bir idare gösterdi. Biz de isteğimiz oyunu ve tepkiyi verdik. 11 futbolcumuzun 10’unu maç boyunca sahadaydı. Bu futbolcularımızın 7 tanesi Çorum doğumlu. Altyapıdan yetişti. Bunlar bizim için gurur verici. 23 yaş ortalaması olan takımız. Hepsini canı gönülden kutluyorum. Hedefimiz hafta sonu oynanacak lig maçını kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Kasımpaşa’yı da tebrik ediyorum”

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhtiyar
İhtiyar - 2 yıl Önce

Bu yorumlar okunuyormu bilmiyorum ama bizi rahatlatıyor.Öncelikle emeği geçenleri tebrik ediyorum.Guzel takım kurmuslar bence iki tane noksan gördüm.orta sahaya uzaktan isabetli sut atacak birisi.ikincisi sagdan veya soldan gelen hava toplarına kafa ile hamle yapacak birisi inşAllah dahada iyi olacak sahip çıkalım

SIRADAKİ HABER