Bu vebalden kimse kurtulamaz

Kurban bayramı tatili ile birleştirerek 27 yıldaki en uzun iznini yaptım ve yeniden bilgisayarın başına oturdum.

Bu vebalden kimse kurtulamaz

Kurban bayramı tatili ile birleştirerek 27 yıldaki en uzun iznini yaptım ve yeniden bilgisayarın başına oturdum. Gerçekten bu en uzun tatil günümde evde hanım bile telefonlarlarımdan bıktı. Yaşadığımız süreçte ne kadar izinde olursak olalım kopamıyoruz içimiz yanarakta olsa bilgi almaya ve tabiki arayanyalara bilgi vermeye çalıştık.
 

Geldiğimiz noktada genel kurul öncesi yaptığım paylaşımda dediği gibi gerçekten ikinci bir kaybı yaşamaya doğru emin adımlarla gidiyoruz. Türkiye’de yıllar sonra şampiyon olarak üst lige yükselmiş ve sevinci yaşamasının üzerinden sadece üç ay geçmiş ve bu noktaya gelmiş başka bir kulüp yoktur olmazda. Bu özellikle bize Çorum’a özel.
İsim isim vermeyeceğim herkez biliyorki bu noktaya gelinmesinde herkesin vebali var. En üstten en alttaki herkesin kimse kendini soyutlamasın. Topu taca atmayı bıkaracağız ve hepimiz kendimize çeki düzen vereceğiz. Bir sezon boyunca maddi bir destek istemeden kulübü sırtında taşıyan ve umutların tükendiği anda bu şehre şampiyonluk sevinci yaşatan başkan. Kurumsallaşma adına çok önemli adımlar atan ve tüm taraftarların takdirini kazanan başkan. Ancak bu başarılarını yaparken yapısından dolayı yaptığı sert ve ani çıkışlar ile çevresini kıran ve üzen başkan. 
Seçimler öncesinde farklı ortamlarda (benimde olduğum) Çorumspor’u dilenci olmaktan kurtararak sabit gelir kaynaklarına kavuşturacaklarını belirten, ayrıca kulüp başkanının talep ettiği beş maddelik listeyi milletvekilinin bulunduğu bir ortamda ‘Bunlar kolay hallederiz’ diyen Belediye Başkanı gelinen bu noktada şartlara yenilerini ekledi ve olay bu noktaya geldi.
Araya İktidar Partisi İl Başkanı ve millevekili ABİ’si girdi gece yarılarına kadar süren görüşmeler pazarlıklarına rağmen arayı bulamadılar. Belediye Başkanı kendi hakkında söylenen (gerçekten ağır sözler)ler karşılığında geri adım atmadı ve taleplerin hepsine şartlı kabul etti.

 

Talepler kabul olmayıncada Başkan haklı olarak benim bunu götürecek gücüm yok dedi ve bıraktı. Sonuçta ortada ünvanı olan ancak yetkisi olmayan bir başkan ve yönetim kurulu oluştu. Adı üstünde geçici yönetim. Hoca gitti en pahalı dört transfer gitti (diğer gidecekler sırada) takım kampa gitti başında teknik heyet yok.
Olumsuzluklar saymakla bitmez ancak daha fazla kafa karıştırmayalım ligin başlamasınada sadece 18 gün kaldı. Yıllar sonra 2. lige yükselme sevinci yaşayan bu şehir hasretle beklediği sezona bu kadar olumsuzluk altında giriyor.
Fazla uzatmaya gerek yok isimlerede. Bu vebali kimse ödeyemez ne bu dünyada ne öbür dünyada. Geçmişte yaşanılanları bir kenara bırakarak el birliği yapılmalı ve bu sorun çözülmeli. Kulüp başkanından Belediye Başkanına il başkanından milletvekillerine, valisinden muhalefet partilerinin il başkanlarını ve belediye meclis üyelerine kadar herkes bu işten veballi haberiniz olsun.
Kimse kendini haklı çıkaracak konuları öne sürerek bu vebaldan kurtulamaz. Üç ay önce gece yarısında omuz omuzu verip sarılıp kucaklaştığınız sevincine ortak olduğunuz bu şehrin takımı için herkes üzerine düşeni yapacak kişisel hesapları bir kenara bırakarak elini değil gövdesini taşın altına koyacak.

 

Belediye Başkanım, ‘Yasal’ çerçevede kelimesini bir kenara bırakacak. Hemen yanbaşımızdaki komşu ilin Belediye’si yasal olmayan desteği vermiyor ilin takımına. Onlar yasal bir yol bulmuşlar veriyor. Bizde bulabiliriz. Örnek mi geçen sezon BELTAŞ sponsorluk anlaşması 1 milyon 500 bin lira verdi. Bu yıl anlaşmayı 1 milyon 200 bin yapalım aylık 100 bin lira ödeme ile kulüp personel ve iaşe giderlerini karşılarız. Geriye kalan isi otobüs ve tesis onlar  zaten yıllardır Belediye tarafından karşılanıyor bugüne kadar bu yüzden ceza alan hapse giren olmadı.
 

Sorun çözme odaklı olarak hareket ettiğimiz sürece ortada çözülmeyecek sorun olmadığına inanıyorum. Eğer bu inatlaşmayı devam ettirip bu şehre ikinci kez aynı hüznü yaşatmamız halinde kimse bunun maddi ve manevi vebalinden kurtulamaz haberiniz olsun. Kimse kaçak güreşmeyecek parmağını uzatıyor gibi yapmayacak kafasını taşın altına koyacak ve bunuda tüm şehre gösterecek. 
Önümüzde çok kritik bir süreç var bu süreyi iyi değerlendirmek zorundasınız. Son olarakta sosyal medyadaki klavye delikanlarılana seslenmek istiyorum. Oturduğunuz yerden küfür ve hakaret ederek sorun çözemezsiniz. Gerçekten seviyorsanız çıkarsınız yasal yollardan tepkinizi gösterirsiniz küfür ve taşkınlık yapmadan. Armaya klavye başında sahip çıkılmaz...

YORUM EKLE
YORUMLAR
sezer
sezer - 2 yıl Önce

Hay Allah razı olsun.Ağzına sağlık.Bende bir vatandaş olarak Sayın validen en alt kademeye kadar bu şehrin takımına sahip çıkın artık.Bu ne yağ.2.lige çıktık.Burnumuzdan geldi.Milletvekilerinin de umurunda değil.Sayın belediye başkanı sen de artık gerekenleri yap.Neden korkuyon.Hizmet edeceğin yer bu şehrin takımı.Bir stadı bitiremedin.Yanından geçiyom çalışan yok.Otoparklara beton atılmamış.Çevre düzenlemesi hiç yok.15 gün kaldı.Neyi bekliyonuz.Umurunda değil bakıyom da.Sayın Fatih bey size gelince Sizden ricam devam edin başkanlığa.Sizden başka bu işi yapacak kapasite de kimse yok.Artık dön.Taraftar seni istiyor.Huzurla lige başlayalım.Saygılarımla.

Halil
Halil - 2 yıl Önce

Adaşım sen de ağzım var diye konuşup elim var kalemim var diye yazıyorsun. Madem ondan bundan dilenecektin ne diye kulubu A.Ş. yaptın. Hiç değilse yeni Çorumspor Futbol Kulübü yapsaydın. Anonim Şirket yaparsan bu işler böyle olur. Senin şirketine kim resmi yardım yapabilir. Hamit Çorumsporun başkanı değil. Hamit Bir dernek başkanı. Nezaman ki A.Ş. derneğe bağışlanırsa ozaman başkan olur. Şuan Yeni Çorum spor un başkanı fatih özcandır. 2. başkan Mustafa Şekerdir. İsteseler Yeni Çorum Spor A.Ş. yi satabilirler ki bedava aldıkları kulübü 20 milyona isteyenler varmış Fatih başkan bu elinin tersiyle geri çevirmiş. Böyle bişey yapmaz da yapmamalı da. Fatih başkanın hatası A.Ş. ne sahip çıkmıyor. Madem çıkmayacaktın neden aldın ve adını değiştirdin. Tarihe geçtin 2. lige çıkartmakla. Şirketinede sahip çık. Taraftarla oynama yeter artık.

Çorumspor
Çorumspor - 2 yıl Önce

Bazı basındaki arkadaşların kulaklarına su kaçmış bu ne U Dönüşü ya

Serkan Canlı
Serkan Canlı - 2 yıl Önce

Merhaba,
Köşe verdiğiniz kişilerin Türkçe ile sorunları mı var? Veyahut, gazetenizde bir redaktör kadrosu yok mudur?
Bu yazıları okuyan gençler ve çocuklar, içerikten bağımsız olarak, cümle kurgusu, noktalama işaretleri gibi önemli konularda yanlış öğrenme yoluna gidiyorlar.
Lütfen Türkçeyi daha düzgün kullanmaya gayret edelim. Konuştuğumuz gibi yazmak ancak kelimelerin yazılışında geçerlidir.

Hatayı görmek
Hatayı görmek @Serkan Canlı - 2 yıl Önce

Ben de yazım ve dil bilgisi ile ilgili hatalara yorum yapmıştım.Yayınlanmamış.Okurların yorumlarını dikkate almayan gazeteye yorum yazmak nafile bir işmiş.

Adil
Adil - 2 yıl Önce

Kıvırmalar başlamış

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Gazetecinin bir duruşu olmalı dün ne oldu da bugün ne oldu acaba duruşlar bozulmuş diplere düşülmemeli yazıların ve inandırıcılık nerde kalır ne olursa kim olursa olsun kişiler kendini küçültmemeli menfeatler için duyurulur

SIRADAKİ HABER