Çorum FK için sezon bitti!

TFF ve Gençlik Spor Bakanlığı'nın liglerin geleceği ile ilgili yapılan toplantıda 2.lig ve 3.lig'te maçların oynanmaması kararı alındı.

Çorum FK için sezon bitti!

HALİL ÖZTÜRK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve alt lig temsilcileri ile video konferans yöntemi ile görüşme yaptı. Görüşmede gündem konusu koronavirüs salgını sebebiyle ertelene liglerin durumu oldu. 

Süper Lig ve TFF 1. Lig’de maçlar oynanmaya devam edecek. 2. ve 3. Lig’de bu sezon düşme olmayacak. Liderler direkt üst lige alınacak. Play-Off potasındaki takımlar tek maç üzerinden eleme usülü maçlar oynayacak. Alt liglerde toplamda 16 maç ile ligler tamamlanacak. Bölgesel Amatör Lig’de ise liderler 3. Lig’e yükselecek.

Alınan karar doğrultusunda grupta 36 puanla 11.sırada yer alan Çorum FK, sezonu bitirdi. Grupta lider Samsun TFF 1.Lig’e yükselirken, Manisa FK, Hekimoğlu Trabzon, Sancaktepe ve İnegölspor tek maç üzerinden eleme usülü maç yapacak. Kazanan takım Samsunspor ile birlikte 1.Lig’e yükselecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 14:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 3 hafta Önce

Çorumspor FK için liğ bitse ne olur bitmese ne olur bu benim gerçek ÇORUMSPORUM değil ki hele birde kişiye satılmış belediyenin takımıydı Allah yollarını açık etsin....

Eski çorumsporlu
Eski çorumsporlu - 3 hafta Önce

ZAFER rumuzlu arkadaşımız doğru söylemiş benim de takımım DEĞİL,benim Kırmızıgül siyahlı takımım yollar önce düşürülen ama küllerinden doğmasına müsade edilmeyen çok takıma kök söktüren tüm halkın birleştiği,tüpünü satıp deplasmanlara gittiğimiz bir ekmeği bölüştüğümüz takımımızın yerine şimdiki ÇAKMA olan ÇORUMSPORUMUZUN yerini tutabilir mi hiç ya 50 yıllık mazisi olan bir ÇORUMSPORUN yerini tutabilir mi ya eskiden başkanlar şehrin ileri gelenlerinden olurdu herkes saygı duyardı,sever sayardı şimdi bir takım yaratmışlar ÇORUM FK diye birisi satın almış geçen yıl herhalde Belediyespor’u adını değiştirmiş falan gerçek ÇORUMSPOLULAR tabiki bişey hissetmez.

Hacı Arif
Hacı Arif - 3 hafta Önce

Hani LİĞLER OYNANMIYACAKTI?? Doğru haber yapın lütfen

SIRADAKİ HABER