Çorum FK satışında ilk inceleme yapıldı

Çorum FK’da belirsizlik artarak devam ederken dün öğlen saatlerinde yaşanan gelişme umut ışığı oldu.

Çorum FK satışında ilk inceleme yapıldı

HALİL ÖZTÜRK

Çorum FK’da belirsizlik artarak devam ederken dün öğlen saatlerinde yaşanan gelişme umut ışığı oldu.

Daha önce ismini sır gibi saklayan bir şirket tarafından görevlendirilen iki isim dün Çorum’a gelerek araştırma yaptığı öğrenildi.

Fatih Özcan’ın ayrılık açıklamasının ardından Süper Lig takımlarında da menejer ve sportif direktör olarak görey yapmış tecrübeli bir ismin İstanbul merkezli bir büyük şirket tarafından CEO olarak görevlendirildiğini ve araştırma yaptığını daha önce yayınlamıştık.

Bu kişinin dün beraberinde bir isim ile birlikte Çorum’a gelerek tesis içerisinde sahalarda ve stadyumda incelemelerde bulunduğu ayrıca kulübün satışı ile ilgili olarak görevlendirdiği Oğuzhan Yalçın ile bir araya geldiği öğrenildi.

Gelen isimlerin Çorum FK’nın kulüp yapısı, tesisleri, stadyum gelirleri, alt yapısının durumu, kadro yapılanması, gelir gider durumu, tesislerin durumu, alt yapının çalışma yaptığı sahalar, Gelişim Liginde mücadele eden U 19 takımının ligdeki konumu ve kadro yapısı gibi bir çok Çorumlunun bile düşünmediği ve aklına getirmediği konularda onlarca soru sorduğu ve buna göre bir rapor hazırlayacakları öğrenildi.

Şirket ve sahibinin ismi ile ilgili olarak ser verip sır vermeyen yetkilerin görüşmeler sonucunda olumlu bir intibaya sahip olarak Çorum’dan ayrıldığı öğrenildi.

Bu görüşmenin ardından iki yetkilinin şirket sahibi ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacakları olumlu görüş çıkması halinde ise kulübün satışı ile ilgili olarak maddi konuda görüşmelere başlayacakları öğrenildi. Hafta sonuna kadar bu konuda bir gelişme olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2021, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes Saruhan
Enes Saruhan - 4 hafta Önce

Kulüp çok büyük yatırımcılara satılmalı. Yoksa kimse götüremez... Yiyecek bitirecek, düşürecek adamlar gelir. İyi niyetli ama maddi gücü olmayan adamları de zaten millet yer bitirir. O yüzden Çorumspor markası ve arması korunarak büyük yatırımcılara satılabilir. Kulüplere asla satılmamalı. Çorumspor'un hedefi başka takımların çoluk çocuğunu avutup onlara hazırlamak olmamalı. Çorumsporun hedefi süper lig olmalı.

Anti köstek
Anti köstek - 4 hafta Önce

Bay Corumlu niye versin ki parasını ben olsam bende vermem.Hem takımı 2.lige çıkaracam hemde 1.lig Süper lig için yırtınacam ondan sonra hakaretler küfürler beddualar kösteklik dizboyu bazı taraftarlardan alacam.Ondan somra para biraksın.Ne verecen yav verme başkan.Hadin ordan.Adamı yönetimi mahvettiniz bide parasını bıraksın öyle mi.Vay vay vay hele

Çorumlu
Çorumlu - 4 hafta Önce

Bay FATİH ÖZCAN hadi Çorum’a Çorumluya bırak git klübü Çorum’u seviyorsun ya,Çorum FK satmaya çalışıyorsun takımı, nerde kaldı Çorum sevdası,sizin sevdanız para para geçen yıllarda bir demecinin içinde şöyle bişey vardı; Birgün Çorum FK dan ayrılırsam ceketimi alır giderim diye hadi ceketini al git ama nerde yürek ister yürek …

19
19 - 4 hafta Önce

Takke düştü kel göründü misali.Ne gerek vardı bu kadar bahanelere anlamıyorum.Şirket senin madem satacaktın taraftarı neden itham ettin...

Koparan
Koparan - 3 hafta Önce

Her yerde konuşanlar hadi gelin alın kulübü. Boş teneke ses çıkarır. Fatih Başkanı tanımam ama adam aldı takımı 2. Lige çıkardı sezon sonu bu kadro en kötü Playoff oynar. Ama sürekli konuşanlar yüzünden takım yönetim strese girdi. Hadi bıdı bıdıcılar takımı alında üst lige çıkarın da sizi ayakta alkışlayalım!!!!!!

SIRADAKİ HABER