Çorum FK yeni sezon maçlarını yeni stadında oynayacak

Çorum Belediyesi tarafından inşa edilen 15 bin kişilik stadyum, bu sezon Çorum FK maçlarına ev sahipliği yapacak. 

Çorum FK yeni sezon maçlarını yeni stadında oynayacak

Çorum Belediyesi tarafından inşa edilen 15 bin kişilik stadyum, bu sezon Çorum FK maçlarına ev sahipliği yapacak. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile devam eden yazışmalar nihayete erdi. Bakanlıkla sürdürülen yazışmalar neticesinde Çorum FK’nın yeni sezonda yeni stadyumda oynaması için hiçbir engel kalmadı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 10 Eylül 2020 Perşembe günü itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne gönderilen bir yazı ile yeni stadyumda yeni sezon maçlarının oynanabilmesi için hiçbir engelin olmadığının belirtildiğini söyledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün de bu yazıya istinaden Çorum FK’ya bir yazı ile bu durumu ilettiğini ifade eden Başkan Aşgın, “Yeni sezon, yeni stadyum, yeni bir başlangıç. İnşallah Çorum FK takımımız başarılırla dolu bir sezon geçirecektir. Yeni stadyumunda 1. Lige çıkacaktır. Yeni stadyumun bir an evvel tamamlanması ve Çorum FK’nın yeni sezon maçlarını bu stadyumda oynayabilmesi için Çorum Belediyesi olarak kararlı bir çalışmamız oldu. Stadyumumuz Çorum’umuza ve Çorum FK’ya hayırlı olsun.” dedi. 

Çorum Belediyesi olarak tüm spor branşlarının gelişmesi için önemli destekler verdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorum FK başta olmak üzere şehrimizdeki tüm amatör spor branşlarına önemli katkılar sağlıyoruz. Çorum FK’ya en büyük desteği her sezon Çorum Belediyesi olarak bizler veriyoruz. Yasal imkânlar ölçüsünde bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.” dedi. 

Belediye Başkanı Aşgın, stadyumun eksikliklerinin tamamlanarak hizmete açılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 2 hafta Önce

Hay Allah Razı olsun Başkanım.Gene elini uzattın.Problemi hallettin.Sağolasın varolasın.Saygılar

Gurbetteki çorumlu
Gurbetteki çorumlu - 2 hafta Önce

Ya sn BASIN MENSUPLARI ÇORUMSPOR FK DAN HİÇ KAMP HABERLERİ YOK,NASIL GİDİYOR ÇALIŞMALAR ÖZEL MAÇLAR ,YENİ TRANSFER VAR MI?? NASIL GAZETECİLİK BU YA KENTİN TAKIMINDAN HİÇBİR HABER YOK ARAŞTIRIN ÇALIŞIN BİRAZ,GURBETTEYİZ ANCAK SİZDEN HABER ALABİLİYORUZ TEŞEKÜRLER..

SIRADAKİ HABER