‘Coşkulu futbol oynayamazsak bunun bedelini hepimiz öderiz’

Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, üç yıllık projenin arkasında olduğunu ancak bu projede diğer önemli ayağın ise takımın iç sahada coşkulu futbol oynaması olduğunu belirterek ‘Bunu Manisa karşısında göremedik eğer eksikler giderildiğinde de bu durum devam ederse üç yıllık projenin yanında ne ben, ne teknik heyet ne de yöneticiler duramazlar’ dedi.

‘Coşkulu futbol oynayamazsak bunun bedelini hepimiz öderiz’

HALİL ÖZTÜRK
Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, üç yıllık projenin arkasında olduğunu ancak bu projede diğer önemli ayağın ise takımın iç sahada coşkulu futbol oynaması olduğunu belirterek ‘Bunu Manisa karşısında göremedik eğer eksikler giderildiğinde de bu durum devam ederse üç yıllık projenin yanında ne ben, ne teknik heyet ne de yöneticiler duramazlar’ dedi.

Başkan Özcan, yeni stadın, yeni sezonun ilk maçında mağlup olarak tarihe geçmenin kendisi açısından hiç kabul edilir bir tarafı olmadığını belirterek ‘Gerçekten çok üzgünüm bunu kelimelerle anlatamam. Ben bundan aylarca önce üç yıllık bir proje doğrultusunda yeni sezona başlayacağımızı ve buna göre planlama yapacağımızı söyledim. Bunun yanında da diğer isteğim takımın geçtiğimiz sezonlardan farklı olarak iç sahada coşkulu bir futbol oynaması olduğunu belirttim. Transferde de buna uygun isimlerin alınmasını istedik ve ona göre çalışma yaptık.

Ben kendi evinde birinci bölgede oyunu kabul eden bir takım değil üçüncü bölgede baskı yapan bir oyun istediğimi defalarca söyledim. Futbolda mağlup olabilirsin baskı kurarsın pozisyonlara girersin fakat sonuç alamazsın rakip kontrataktan gol bulur mağlup olursun bunu kabul ederim. Ancak kendi evimde rakibi durdurmaya yönelik bir oyun anlayışını kabul etmem mümkün değil.

Taraftarlarında maçları izlemeye başladığı andan itibaren böyle bir oyun anlayışını kendi sahamda kimseye anlatamam. O yüzden bu maçtan başta ben olmak üzere tüm teknik heyet ve futbolcuların gereken uyarıyı aldıklarını umuyorum. Yoksa bir daha iç sahada böyle bir oyunu kimseye kabul ettiremeyiz ve hepimizde sonucuna katlanırız’ dedi.

Başkan Özcan transferde ise bir sağ bek alacaklarını, forvet hattı için ise takım içi dengeleri bozmaması halinde iyi bir ismi kadrolarına katacaklarını aksi takdirde ise Volkan’ın yerine alternatif bir isim alarak transferi kapatacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EC
EC - 1 yıl Önce

KÜLÜP BAŞKANI DEĞİLDE SANKİ TOP TOPLAYICI GİBİ KONUŞMUŞSUN BAŞKAN SEN SİN TAKIMI SEN KURDUN

Çorumlu
Çorumlu - 1 yıl Önce

Başkanım verdiğin emek,gösterdiğin gayret takdir-e şayan.Fakat takımda futbol adına bir şey yok.Şampiyon olduğumuz final maçında da Serik oynadı,biz şansa çıktık.Hadi o final maçı anlarım da geçen yıl da bu yılda yine futbol yok.Kendi sahandaki maçta dahi topu rakibe verip kendi yarı sahanda rakibi beklemek,savunmaya çekilmek;top sendeyken de ileruzun oynamak,top şişirmek nasıl bir futbol bilgisi ve anlaşıdır.Ha rakip güçlü diyorsanız biz neden güçlü olamıyoruz?Biz güçlü olalım,rakip bize göre oynasın.Ayrıca transfer ve futbolcu arayışı bu zamanda yapılmaz.Hatta lig bitmeden öncesinde eksik mevkiler için transfer listesi oluşturulur,ta o zaman futbolcularla anlaşılır.Bir çok takım üst lige çıktığında dahi üst lige çikartan hocasını değiştirirken yaklaşık bir buçuk yıldır ayağa top ve takım oyunu oynatamayan,uzunca bir zamanda dahi mevkilere uygun transferler yaptıramayan hocada ısrarın nedendir?

İş olsun.Laf olsun.
İş olsun.Laf olsun. - 1 yıl Önce

Bedeli hepimiz öderiz derken,futbolcu kendine yeni bir takım bulur ve gider.Hoca da istifa eder ve gider.Siz de istifa eder ve işinize bakarsınız.Başkanlığı bırakırsanız,Çorum da bir iki hafta sonra unutulmaya başlarsınız.

Sezer
Sezer - 1 yıl Önce

Başkanım bu takima tecrubeli iyi bir santrafor mert ılımanı yedek birakacak güclü biri birde sampiyonluğa inanacak takımı çoşturacak hoca lazım saygilar.

19
19 - 1 yıl Önce

Takımın oynadığı ve oynatılan futbolu beğenmemiş anlaşılan,herkese Gereken uyarıyı yapmış gördüklerini söylemiş hayırlısı olsun bekleyelim bakalım

Ec ye cevap
Ec ye cevap - 1 yıl Önce

Sayin Ec sende bir Corumlu değilde bir tokatlı yozgatlı gibi konusmuşsun.Adam elinden geleni yapıyor daha ne yapsın.Biraz akilli olun yağ Ayıp ayıp

SIRADAKİ HABER