Emre Gemici’den müthiş performans

Çorumspor’da on maçta gol sevinci yaşayamadı devre arasında kiralık olarak gittiği Pazarspor’da dokuz maçta sekiz gol atarak karadeniz takımının büyük çıkışında en büyük paya sahip olan Emre Gemici yeniden doğuşunu gösterdi.

Emre Gemici’den müthiş performans

HALİL ÖZTÜRK
Futbol’da doğru transfer yorumu yapmak gerçekten zor.  Buna son örnek sezon başında Yeni Çorumspor’un Muğlaspor’dan transfer ettiği Emre Gemici. Bir sezon önce Muğlaspor’da gol kralı olan tecrübeli futbolcu büyük umutlarla geldiği Yeni Çorumspor’da on maçta hiç gol atamadı. Devre arasında kiralık olarak gittiği Pazarspor’da ise dokuz maçta attığı sekiz golle takımını sırtlayan isim oldu.

Muğlaspor’daki performansı ile kırmızı siyahlı takıma transfer olan Emre Gemici ilk yarıda toplam on maçta forma giydi ancak fazla forma şansı bulamayınca gol atma başarısı gösteremedi.

Devre arasında teknik heyetin raporu doğrultusunda kulüp bulması istenen Emre Gemici bonservisini çözemeyince ara transferin son günlerinde Pazarspor’a kiralık olarak verildi.

Pazarspor ilk yarı sonunda 17 maçta topladığı 15 puanla düşme hattında bulunuyordu. Emre Gemici’nin de katılımı ile ikinci yarıda büyük bir çıkış yapan Pazarspor dokuz maçta topladığı 19 puanla 39 puanla onuncu sıraya kadar yükseldi. Bu başarıya Emre Gemici sekiz golle katkı verdi. Yeni Çorumspor’da on maçta gol sevinci yaşayamayan Emri Gemici Pazarspor forması ile dokuz maçta sekiz yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER