Eren Güler Türkiye Şampiyonu

Hem Yeni Çorumspor Bölgesel Gelişim Ligi U 17 kadrosunda futbolu ve efendiliği ile örnek bir sporcu olan Eren Güler hemde Muay Thai Türkiye Şampiyonasında genç erkeklerde altın madalya kazanarak başarılı sporcuya güzel bir örnek oluşturdu.

Eren Güler Türkiye Şampiyonu

HALİL ÖZTÜRK
Antalya’da yapılan Türkiye Muay Thai Şampiyonası’nda Çorum Belediyesi Gençlikspor kulubü sporcusu Eren Güler sıkletinde birinci olarak Dünya Şampiyonası milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.

18-23 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılan Gençler ve Büyükler Muay Thai Şampiyonası’nda Çorum’dan yedi sporcu ringe çıktı. Gençler 91 kiloda Üst Gençlerde ringe çıkan Çorum Belediyesi Gençlikspor kulübü lisansı ile ringe çıkan ancak kulüp tarafından katkı verilmeyen Muhammed Eren Güler tüm rakiplerini yenerek sıkletinde birinci oldu ve bu yıl içinde Türkiye’de yapılacak olan Dünya Şampiyonası milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.
Aynı zamanda Yeni Çorumspor Bölgesel Gelişim Ligi U 17 takımında futbol oynayan başarılı sporcu Eren Güler Muay Thai branşında da elde ettiği bu derece ile hem futbol hemde uzak doğu sporlarında başarılı olan ilk sporcu olan çok güzel bir örnek oluşturdu.

Şampiyonada ayrıca Alaca Belediyespor’dan 48 kiloda büyük erkekler A Division kategorisinde Levent Asa finalde kaybederek ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı. 75 kilo alt gençlerde ise Alaca Belediyespor’dan Furkan Özbahar ise üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER