'Haketmiyoruz Başkan'

Bir insanın bir ay önce sarıldığı ve şampiyonluğu kutladığı insanlarla, bir ay sonra düşman olması normal mi acaba? Gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan son basın toplantısında üç dört yerde ismim ve çalıştığım Hakimiyet Gazetesi’nin ismini de kullanarak esti, gürledi, salladı, şikayet etti.

'Haketmiyoruz Başkan'

Bir insanın bir ay önce sarıldığı ve şampiyonluğu kutladığı insanlarla, bir ay sonra düşman olması normal mi acaba? Gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Yeni Çorumspor Başkanı Fatih Özcan son basın toplantısında üç dört yerde ismim ve çalıştığım Hakimiyet Gazetesi’nin ismini de kullanarak esti, gürledi, salladı, şikayet etti.
 

Öncelikle benim bu toplantıyı sonuna kadar izlemem ve ertesi günde gazetemde tam sayfa haber yapmama eleştirenlere iki kelam edelim. Ben bir gazeteciyim ve okurumun haber alma hakkını sonuna kadar kullanması için elimden gelen çabayı gösteririm. Gazeteciliğinde bunu gerektirdiğine inanıyorum. Toplantıda şahsım ve kurumum ile söylenenlere tabiki benimde köşemde yorumlama ve iddialara cevap verme hakkımı kullanacağım.
Fatih Özcan’a toplantı sonrasında söylediğimi buradan tekrar edeyim. Suçlamalarla ilgili haklı olduğu tek konu yaşadığımız sıkıntıyı kendisine iletmeden yaptığımız yorumlu haberler. Fakat onun şu anda tüm görevini üstlenen Kulüp Menajerine iki üç kez ilettik sonuç alamadık. Keşke başkana iletseymişiz.

 

Bir sezon boyunca gerek ekonomik gerekse fiziksel olarak verdiği mücadele ve elde ettiği başarıyı defalarca bu köşelerimizde alkışladık ve kutladık. Sezar’ın hakkı Sezar’a kardeşim zor olanı başardı ve bu şehre şampiyonluk sevincini hepimize yaşattı. Yeni sezon için sponsor uygulaması basın toplantısındaki sunumlar gerçekten tam bir profesyonel görüntü bunları nasıl inkar ederim.
 

Bu madalyonun bir yüzü. Diğer tarafında ise kavga etmekten zevk alan ve her toplantıda bunun için birilerini bulan Fatih Özcan son toplantısında hedef tahtasına iki yerel gazetenin spor muhabiri olarak beni ve Hüseyin kardeşimi koydu. Fatih Başkan şunu bilsin ki birilerini taraftarlarının önüne atarak korkutacağını sanıyorsa yanılıyor. Çünkü bizler dönemin yöneticilerinin kömür ve takım elbise alarak tribünlerden anamıza avradımıza sövdürmelerini yaşadık yani bu konuda kaşarlıyız.
Neymiş efendim ‘1 milyon lira hesaba yattı’ haberi yüzünden kulüp 3 milyon lira zarara uğramış. Kulübün toplam transfer bütçesinin 6-7 milyon olması beklenirken rakama nasıl ulaştığını anlatsaydı da öğrenseydik. Yakup ve Mümin ‘para geldi’ diye yüksek para istemiş. İstedikleri rakamı vermediğine göre nasıl bir hesap anlamadım. Fatih Özcan gibi para konusunda gerçekten uzman, hesabı kitabı mükemmel yapan birisinin bunun açılımını yapmasını bekliyorum.
Haa birde bu haber gazetelerden önce sosyal medya sitelerinde ve kulübün sitesinden yayınlandı onlara neden tek kelime etmiyorsun başkan.

 

Diğer rahatsız eden konu ise ‘YAZAMAZLAR’. Neyi yazamadık bir öğrensek. ‘Bu stat yeni sezonda açılmazsa bu şehrin iktidar il başkanı, milletvekilleri, belediye başkanı o koltuklarında oturamazlar’ yazalı daha 10 gün olmadı.
Çimler kuruyormuş, eski stada oynanamaz raporu gelmiş bizler bunları yazmamışız. Peki bunlar geldiğinde sen bilgi verdin servis ettin de biz mi yazmadık yoksa bunlar geldi de malzeme olarak kullanmak için bu toplantıyı mı beklettin? Neyi yazmadık başkan söyle neyi. Evet yazmadık bunlar takıma zarar verir dedin yazmadık, takım içinde yaşananları öğrendik sorduk ‘zarar verir’ dediniz yazmadık. Burada haklısın yazmadık başkan. Yine bilgi verirseniz yazmayız bundan emin olabilirsin. 1 milyonu da söyleseydin oda yazılmazdı. Çünkü biz armayı seviyoruz.

 

Sana en büyük zararı veren sosyal medyadan yazdıklarını ise tamamen size geri iade ediyorum. ‘Bir tane deplasmana gelmez, güçlüden koltuk sahibinden korkar’ bunlar için tek kelime diyorum yazıklar olsun. ‘Bugüne kadar küçücük bir menfaat sağlamadığınız’ cümlesini ise verecek cevap bulamıyorum. Adana’da ‘Bu kupada emeğiniz çok birlikte fotoğraf çekinelim’ diyen sen, yukardaki cümleyi yazanda sen.
Aklımızın ermediği işleri biz 27 yıldır yapıyoruz başkan. Çorumspor’un başına gelenleri biz yaptık öyle mi? Bir kez daha yazıklar olsun. Bizim ‘YAZAMAZSINIZ’ dediğiniz tüm yazıları senin sosyal medyada olduğu gibi 24 saat içinde silinmiyor. Hepsi basılı ve istediklerini eskileri kütüphane arşivinde bulabilirsin. Sizin okumadığınız dönemlerde yazdıklarımızı bir okusanda sonra konuşun.

 

Bir kere ben kıraathaneye gitmiyorum kahveye gidiyorum Fatih Başkan. Benim kahveye gittiğim saatlerini en yakınındaki isimden çok kolaylıkla öğrenebilirsin. Haftada bir iki kez gittiğim kahveyi diline dolamanı anlamakta zorlanıyorum. Yıllık izni ilk kez geçen yıl kullanan haftalık izni olmayan bir emekçi olarak bırak da bizde stres atalım. Senin gibi basın toplantısı yaparak atma imkanımız yok.
 

Son olarak bizim kimse ile savaşmak gibi düşüncemiz yok. Hele “Çorumspor’la savaşmak” kelimesini söylerken insanın biraz insafı olsa söyleyemez yazamaz. Sen ‘ben tribünden geldim’ diyorsunya ben sen henüz yokken o tribünlerdeydim, hala tribündeyim ve rabbim ömür verdiği sürece de olacağım. 1973’te ilk şampiyonlukta çocuktum tel örgüler dibindeydim. Samsun’da, Gümüşhane’de ve son olarak da Adana’da kazanılan şampiyonluklarda tribünde gazeteci olarak şampiyonluk sevinci yaşamış birisine bu sözleri söylerken biraz olsun sıkılır utanılır.
 

Tekrar ediyorum başkan bizim kimse ile savaşımız yok. Fakat sen savaşmayı seviyorsun ve kendine hep yeni bir savaşacak rakip buluyorsun. Biz Çorumluyuz ve Çorumspor sevdalısıyız. Sen ne kadar düşman yaratmaya çalışsan da başaramazsın. Bırak herkes işini yapsın. Eleştiriye açığım toplantıda 1,5 saat seni dinledim gıkım çıkmadı.
 

Yeni düşmanlar aramak yerine yeni dostluklar, arkadaşlıklar, kardeşler ara Fatih Başkan. Benden sana ağabey tavsiyesi. Düşman bulmak kolaydır ancak, dost bulmak zordur. Sende kazandığın dostlarını bu kadar kolay kaybetme.
Biraz fazla uzun oldu kusura bakma, senin kadar iyi hatip değilim ve senin kadarda edebiyatım iyi değil idare et ne yapalım biz buyuz...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mertçe
Mertçe - 2 yıl Önce

Allah'ın sopası yok Halil Bey işte böyle karşınıza sizin dilinizden anlayan bir karşınıza çıkar. Sizde zamanında Zeki Gül gibi başarısız bir başkana yaranmak için neler yaptınız. Bu yüzden yazdıklarınızla ancak sizi ve Hüseyin isimli gazeteci arkadaşınızı tanımayanları aldatırsınız. Yediğiniz hurmalar bir gün gelir...

Seddar Tarhan
Seddar Tarhan - 2 yıl Önce

Fatih Özcan’ı anlamak mümkün DEĞİL hala istikrarsız demeçleri var sanırım takım bir üst liğe çıkınca herşeyi söylerim yaparım,ben bilirim herşeyi gibi havası var bir varım bir yokum söylemi yok belediye ye karşı tavırları olumlu DEĞİL gibi ya kardeşim takımı bir üst liğe çıkarttım diye herkes bana mecbur ben herkese konuşurum güç bende tavırlar hissediyoruz orda dur fatih bey o kadar DEĞİL bu Çorum ne tesisler yapan ne ŞAMPİYON luk yaşayan başkan ve YÖNETİM gördü yaşanılan başarın güzel alkışladık ama bu sana herkese konuşurum belediye sallarım ben bilirim gazeteci falan bilmem ben bilirim HAKKINI VERMEZ ama şu görülüyor Kİ senin istikrarsız durumun çok fazla güven durumun zayıflıyor gibi görüyoruz...inşAllah iyi şeyler olur hepimiz seviniriz

emre demir
emre demir - 2 yıl Önce

gazeteci kardeşim gazetenin diğer uçuk talepler hakkındada bir iki şey söyleseydin ya burda böyle esip gürleyip sallayıp atıp tutarak Büyük Başkanı susturacağını sanma takımın 2 maçı kötü gitse rakipten çok sen sevinirsin burda ki yazınızdan onu anladım ben tokatlı mısın nesin ///// ayrıca burda yorum yapanları gazete çalışanı olduğunu düşünüyorum

Harun
Harun - 2 yıl Önce

Tebrik ederim Halil bey

sezer
sezer - 2 yıl Önce

Arkadaşlar biraz da yeni stada yoğunlaşsak.Otoparklara beton atılmadı.çevre düzenlemesi yapılmadı.1 ay sonra sezon açılıyor.Hiçbir çalışma yok.REZALET

Uğur yıldırım
Uğur yıldırım - 2 yıl Önce

Merhaba Değerli Fatih başkan ve Halil bey her ikinizinde ortak paydanız memleket aşkı lütfen kırıcı olmayalım geçmişimizi unutmayalım her işimizi saygı icerisinde yapalım kırıcı olmayalım .Ayrıstıcı değil birleştirici olalım..İkinizide yakından tanıyor ve üzülüyorum sizleri seviyoruz.Saygılar.

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Ben 48 yaşında bir insanım ve çocukluğumdan beri Çorumspor taraftarıyım bu kulüp ne başkanlar gördü Uğur barlıkmı dersin Enver şen mi dersin ahmet ünal mı desin bir sürü insan medyada bu işin bir ayağıdır bu insanlar emekçi insanlardır millet pazar günü ailesiyle vakit geçirirken onlar sahada gazetede çalışan insanlar çorumda spor gazeteciliğinin duayenide bana göre Halil beydir ve en son sorun çıracak yalan yalnış yazmak biridir bunada kefilim gelelim sana sayın başkan emek verdin maddi manevi taraftarlarda sizi sevdi ve bunların karşılığındada takım şampıyon oldu tarihe geçtiniz acizane size bir tavsiyem var içerdeki kocaeli maçında bir pankart vardı sizi fatih sultan Mehmet yapmış ve şöyle diyordu ya kupa bizi alacak yada biz kupayı bu nasıl bi ego Başkan Allah'ını seversen kendini nerelerde görüyorsun burası ikiyüz binlik bir şehir ve bu şehrin bir futbol takımının başkanısın ikiyüzbinin kaçının umrunda sanıyorsun çorumsporu Halil bey doğru söylüyor düşman kolay dost edinmek zordur biraz ayakların yere bassın lütfen kalıyorsan kal gidiyorsan git tarih bunlarıda yazar saygılar

İsa doğan
İsa doğan - 2 yıl Önce

Halil bey ne söyleseniz haklısınız, adamda müthiş bir ego var,anlamak mümkün değil.


SIRADAKİ HABER