Haydi Çorum HİTİT Koşusu’na

Çorum Belediyesi 5. Uluslararası Hitit Koşusunun startı yarın saat 10’da verilecek. Yarışta 10 km profesyonel kategorisinde 250 3 km halk koşusunda ise 1350 sporcu yarışacak. Ayrıca koşmak isteyen vatandaşlarda aileleri ile birlikte katılabilecekler. Çorum Belediyesi koşu nedeni ile Gazi Caddesi’nin sabah saatlerinden itibaren trafiğe kapatılacağı belirtilerek vatandaşlardan araçlarını park etmemeleri ve alternatif yolları kullanmaları istendi.

Haydi Çorum HİTİT Koşusu’na

HARUN AKKAYA
Çorum Belediyesi 5. Uluslararası Hitit Koşusu yarın. Çorum Belediyesi önünde saat 10’da başlayacak koşuya başvurular sona erdi. Koşuda’da Halk Koşusu’nda 1350 Profesyonel Koşu’da ise 250 sporcu yarışacak.

Yarışta ilk olarak 250 sporcunun yarışacağı 10 km’lik profesyonel koşunun startı verilecek. Bu koşunun ardından ise 1350 kişinin kayıt yaptırdığı 3 kmlik halk koşusu startı verilecek. İki koşuda yarışan atletlere cip verilecek.

Uluslararası 5. Hitit Koşusu’nda toplam dağıtılacak ödül 78 bin lira olacak. Profesyonel koşuda bayan ve erkeklerde birinci olanlar beş, ikinci olanlar dört, üçüncü olanlar üç dördüncü olanlar iki beşinci olanlar biner lira para ödülü alacak.

Bu yarışta en iyi derece yapan Türk atletler içinde ise birinciye üç, ikinciye iki, üçüncüye bin lira dördüncüye 750 beşinciye ise 500 lira ödül verilecek. Veteranlarda ise birinciye 600 ikinciye 400 üçüncüye üç yüz lira, Halk Koşusunda ise kategorilerinde birinci olanlara 500 ikinci olanlara 300 üçüncü olanlara ise 200’er lira ödül verilecek. Yarışmaya tüm katılımcılara tşört, çanta, anı madalyası ve kumanya dağıtılacak.
Hitit Koşusu’nun iki önemli misafiri olacak. 92 yaşında ve bugüne kadar beş kıtada koşan milli atlet Satder Kartoğlu ile Görme Engelli 5 kıtada dağcılık yapan Necdet Turhan bu yarışta birlikte koşacaklar.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın yarın yapılacak Hitit Koşusu’na tüm halkın aileleri ve çocukları ile birlikte katılabileceklerini belirterek tüm vatandaşlarını bu renkli organizeye davet etti.

Trafiğe koşu düzenlemesi 
Çorum Belediyesi Basın Birimi'nden yapılan açıklamada vatandaşların Cumartesi akşamından araçlarını Gazi Caddesi'ne park etmemeleri istendi. Yapılan açıklamada "28 Nisan Pazar günü saat 10.00'da başlayacak olan 5.Uluslararası Hitit Koşusu için Pazar günü Gazi Caddesi trafiğe kapatılacaktır. Saat 10.00'da verilecek olan start öncesinde İnönü Caddesi Anitta Kavşağından, Gazi Caddesi Çimento Kavşağına kadar olan kısım saat 08.00 ile 13.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Anitta Kavşağı, Saat Kulesi, Stad Kavşağı ve Şehitlik Kavşağını kullanmak suretiyle İnönü ve Gazi Caddelerine çıkacak olan vatandaşların Fatih Caddesi, Bahçelievler 1. Cadde, Kıbrıs Caddesi ve Cemil Bey Caddesi güzergâhlarını kullanmaları gerekmektedir’ denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER