‘Her puan önemli’

Kocaelispor gibi ligi domine eden ve özellikle taraftarı önünde çok baskılı oynayan bir rakip önünde ilk 15-20 dakikalık bölüm dışında başa baş bir oyun ortaya koyduklarını belirten Teknik Direktör Bahri Kaya ‘Golcülerimiz gününde olsa maçı kazanabilirdik.

‘Her puan önemli’

HALİL ÖZTÜRK
Teknik Direktör Bahri Kaya ligin boyunun kısaldığı bu dönemde hemde Kocaelispor gibi zorlu bir deplasmanda yenemiyorsan yenilmemenin önemli olduğunu söyledi.

Kaya ligin otuz haftalık sürecinde hep ilk iki sırada bulunmuş ve ligi domino etmiş bir rakip ile karşılaştıklarını belirterek ‘Gerçekten taraftar desteğini arkasına alan ve güzel bir futbol ortamında maçlarını oynayan rakip önünde ilk 15-20 dakikalık bölüm dışında başa baş bir oyun ortaya koyduk.
Özellikle ikinci yarıda oyunun kontrolünü tamamen elimize aldık ve maçı kazanacak pozisyonlarıda bulduk. Golcülerimiz iyi günlerinde olmuş olsalardı eminimki sahadan üç puanla ayrılan taraf olurduk. Rakibimizde pozisyonlar buldu mağlupda olabilirdik. Sonuçta böylesine zorlu bir deplasmandan puanla döndüğümüz için mutluyuz.

Ligin boyu kısaldı ve bu dönemde alınan her puan çok önemli ve kıymetli. Ben futbolcularımı doksan dakika boyunca verdikleri mücadele ve isteklerinden dolayı kutluyorum. Sonuçta yenilmeme alışkanlığı kazanmakta önemli. Takım olarak kolay gol yemeyen ve attığı zaman kazanmayı başaran takım olmak bu dönemde çok önemli.

Takımın fiziksel gücününde her hafta üzerine koyarak artması önümüzdeki zorlu maç trafiğinde bizim için çok önemli. Kocaelispor deplasmanında doksanıncı dakikada üçlü forvet ile oynayan ve rakip kalede gol arayan bir takım konumuna geldik.

Doğru yoldayız ve hedefimize ulaşmak için mücadelemiz devam ediyor. Dört haftalık lig maratonu sonunda play-off içinde en iyi yerde olmak için mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Önceliğimiz şu anda bunu başarmak. Sakat arkadaşlarında aramıza katılması ile önümüzdeki zorlu süreçte daha alternatifli bir kadro ile mücadele ederek mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum. Ben sahadaki futbolcularıma ve bizleri bu zorlu deplasmanda yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyirci
Seyirci - 2 yıl Önce

Sn hoca play oflara kilitlenin artık zaten geldiğinde hiçbir risk yoktu rakipler devamlı puan kaybediyor ve 5 puan fark vardı aynen devam ediyor yani takımı rahat aldın play Of’dan takımı çıkarırsan başarılısın denilir bu bilinçle play of da başarılı olman gerekiyor bu takıma katkı sağlamak istiyorsan BAŞARILAR dilerim..

Çarşı esnafları
Çarşı esnafları - 2 yıl Önce

Hoca 1 puan iyidir falan filan şimdi bırak bu işleri zaten play oflara yüzde 99 kalınmıştı giden hocalar bunu gerçekleştirmişti şimdi sen buraya bu takımı play oflardan çıkarmak İÇİN getirildin senin görevin bu artık bunun üzerine planlarını yapmalısın hazırlanmalısın senin işin play Of’a kalmak DEĞİL play Of’dan çıkartmak hadi BAŞARILAR

SIRADAKİ HABER