‘İki firma ile devir görüşmemiz sürüyor'

Çorum FK’da 2. Başkan olarak görev yapan ve ekonomik olarak bütçenin büyük bölümünü karşılaşan Mustafa Şeker dün itibari ile kulüple hiç bir ilgilerinin kalmadığını bu günden sonra ise sadece kulübün devri için görüşme yaptıklarını söyledi.

‘İki firma ile devir görüşmemiz sürüyor'

HALİL ÖZTÜRK

Çorum FK’da 2. Başkan olarak görev yapan ve ekonomik olarak bütçenin büyük bölümünü karşılaşan Mustafa Şeker dün itibari ile kulüple hiç bir ilgilerinin kalmadığını bu günden sonra ise sadece kulübün devri için görüşme yaptıklarını söyledi.

Şeker iki büyük firma ile devir konusunda görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

İlk yarının sona ermesinin ardından Başkan Fatih Özcan ile birlikte istifa kararı alan 2. Başkan Mustafa Şeker gerek Fatih’in gerekse kendisinin kesinlikle geri dönmeyeceğini tekrarlayarak ‘28 Aralık’ta Fatih başkan ile birlikte görevimizden istifa etmiştik. O günden bugüne kadar tüm mali vecibelerimizi yerine getirdik. Bu süreçte takımı kamp yaptığı otelde ziyaret ettik ve kamp ücretini ödeyerek takıma veda ettik. Bu arada yeni yönetimi belirleyerek Sportif Direktör Yakup Ateş’e teslim ettik.
16 Ocak’ta ikinci yarının ilk maçında Diyarbekirspor ile oynayacağı ve uçakla gideceği maçın deplasman giderlerine kadar ödemeyi yaptık. Bu ödemeleri kulüp hesabından değil kendi hesaplarımızdan yaptık. Bugün itibari ile kulüple ilgili hiç bir ilgimiz kalmadı. Kulübün bundan sonraki sürç bütçesini Sportif Direktör Yakup Ateş’e teslim ettik. Bugünden itibaren bütçeyi yetiremezlerse futbolcu satabilirler. Biz artık hiç bir şeye karışmıyoruz. Bugünden sonra sadece Çorum FK’nın devri ile ilgili görüşmeleri yürüteceğiz. İstifa sürecinden sonra, takımı kampa göndermemiz, sportif direktörle anlaşmamız ve teknik direktörlük görevine Ergün Penbe’nin getirilmesinden sonra kamuoyunda sanki perde arkasında biz varmışız gibi bir algı oluştuğunu görmekteyiz. Oluşan bu algının kesinlikle yanlış olduğunu belirtmek için bu açıklamayı yapıyorum. Ne ben ne de Fatih Özcan’ın geri dönüşü yok. Biz sadece kuübün devri ile ilgili görüşmeleri yürütüyoruz. Bizim istifamızın ardıdan Çorum’da hiç bir yatırımcı çıkmadı bizi arayıp soran da olmadı. Şu anda çok önemli iki firma ile devir konusunda görüşme halindeyiz. Biri uluslararası firma diğeri Süper Lig’de başarılı çalışmalara imza atan bir firma. Sezon sonuna kadar inşallah Çorum FK’yı Süper Lige taşıyacağına inandığımız bu iki firmadan birine devretmeyi amaçlıyoruz. Çorum FK’ya bundan sonrası için bütün kalbimle başarılar diliyorum’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 hafta Önce

Savcılık şu işe el atsın artık. Babanızın malı mı arkadaş çorum spor kendi malını gibi ahkam kesip duruyorsunuz. İstifa ettiysen alırsın ceketi çeker gidersin gına getirdiniz demekki çorum sporun rantı çokmuşki bu kadar kıymete geldi. Ergün penbeyi niye getirdiniz madem istifa ettin yeni gelen başkan getirsin kimi istiyorsa elinizi çekin artık şu takımdan

Üç hilal
Üç hilal - 1 hafta Önce

Takımı almalarının en büyük sebebi tabiki para,O zan şimdi satıyorlar iyi kazanç ….Gerçek Çorum sevgisi nerde kaldı,ver o zaman bırak Çorum’a neden satıyorsunuz FATİH Özcan diyordu çorumspor FK kıyım memleketim sevgim sonsuz naraları nerde kaldı teslim et belediyeye görelim hiçbir karşılık beklemeden görelim Çorum sevdalılığınızı….

...
... - 1 hafta Önce

Anladık şirket sizin,parada sizin alırsınız satarsınız sonuçta ticari bir şirket kurmuşsunuz. Bir ilin ismini kullanmak cesaretini size kim verdi bunu anlayamadım.Şirkete ait olan ve istenildiğinde alınıp,satılabilen bir takım Çorum spor olamaz.

Çorumlu
Çorumlu - 1 hafta Önce

Biz biliyorduk Çorum FK nın ticari bir amaçla alındığını defalarca da yazdık söyledik bu takımın bedevadan verilmesin de o zaman yetkili olan Zeki gül arkadaşın onayı var bu arkadaşlara verdi takımı, alanların derdi SHOVV ve tanınmak bunun aksini iddia ediyorlarsa belediyeye teslim etsinler her zaman Çorum sevdalısı diye takdir edelim analım bekliyoruz….

Çorumlu
Çorumlu - 3 gün Önce

Valla Mustafa hakketen elin Antalyalısı imissin diyen ne haklı çıktı beeee. Yani bu kadar mı sizin başkanlığımız bu müdür vefanız? Allah aşkına biran önce devredin de terkedin şehrimizi de gönlümüzü de.

SIRADAKİ HABER