KADER günü

Yeni Çorumspor’un geleceği açısından hayati önem taşıyan kritik toplantı bugün gerçekleştirilecek.

KADER günü

Yeni Çorumspor’un geleceği açısından hayati önem taşıyan kritik toplantı bugün gerçekleştirilecek. Kırmızı Siyahlı takımın içinde bulunduğu ekonomik krizi aşmak ve şehrin desteğini sağlamak için bugün TSO’da yapılacak toplantıda ilin mülki amirleri, milletvekilleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri sorunu çözmek için toplanacak. Yeni Çorumspor Başkanı Hamit Işık’ın bugünki toplantıdan istenilen desteğin çıkmaması halinde olağanüstü genel kurul kararı alacağı öğrenildi.

Yeni Çorumspor için kritik toplantı bugün yapılacak. Kırmızı Siyahlı kulübün içinde bulunduğu ekonomik krize çözüm bulmak ve yeni sezon öncesinde ekonomik sorunları çözmek ve transfer dönemi bitmeden belli mevkilere takviye yapmak için bugün mali destek verebilecek unsurlar bir araya gelecekler.
Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın açıklamalarının ardından Çorum mülki amirleri, siyasiler, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve üyeleri ile Esnaf Odaları Birliği temsilcileri bugün Ticaret ve Sanayi Odasında yapılacak toplantıda bir araya gelecekler.


Belediye Başkanı Aşgın’ın kulübe vermeyi kabul ettiği taahhütlerin yetersiz kalması üzerine bu eksikliği Çorum’un diğer birimlerinin üstlenmesi için planlanan görüşme her açıdan büyük önem taşıyor. Ekonomik olarak küçülen ve bu nedenle dört futbolcu ile yolları ayıran Yeni Çorumspor’da yeni ayrılıklar olabileceği belirtiliyor.
Bu hafta sonu oynanacak maçlarla başlayacak yeni sezon öncesinde kırmızı siyahlı takımda lisansların çıkması ve pazar günü takımın sezona başlaması için gereken ekonomik kaynak konusunda da sıkıntı olduğu ve arayışların sürdüğünü öğrenildi.


Bugün yapılacak toplantıya Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, TSO Başkanı Çetin Başaran Hıncal, ÇESOB Başkanı Recep Gür, Yeni Çorumspor Başkanı Hamit Işık’ın katılması kesinleşirken başka isimlerinde toplantıya katılabileceği öğrenildi.


Edindiğimiz bilgiye göre bu toplantıda Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın taahhüt ettiği desteğin üzerine daha fazlası için görüşme yapılacak. Bunun üzerine Çorum’un diğer sanayi kuruluşları ve odalarının yapabileceği katkı içinde görüşmelerin olması bekleniyor.


Öte yandan Yeni Çorumspor Başkanı Hamit Işık’ın bugün yapılacak görüşmeden beklenen katkı ve desteğin sağlanmaması durumunda hemen olağanüstü genel kurulu alacağı öğrenildi. Ekonomik olarak bitik durumdaki kırmızı siyahlı takımın yıllar sonra şampiyon olarak 2. lige yükseldiği sezonun öncesinde bu yaşananların Türkiye’de başka bir kulüple olması mümkün görülmüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İskilipli
İskilipli - 1 yıl Önce

2. Liğe çıkıldı. İnşAllah süper liğe çıkmasını görürüz. F.b gibi kampanya yapalım. 1 ay park yerlerinden Çorumspor için ücnet alalım. Moralli başlayalım futbol çok BÜYÜK sektör ilimiz ilçelerimiz çok gayda görecek. Misaferperverliğimiçi bozmadan kibar da ranark işi bitirmeli

Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz - 1 yıl Önce

BU TAKIMA SAHIP ÇIKMAYAN BELEDİYE VE BAŞKANI ' TİCARET ADAMLARI ' FIKRA OLURSUNUZ VALLAHİ SPOR CAMİASI SIZI 40 YIL KONUŞUR DİKKAT EDIN GÜLDÜRMEYİN KENDİNİZE. BIRDAHA DA BU SEHIR HAYATTA KENDINE TFF DE LIG GÖREMEZ...

sezer
sezer - 1 yıl Önce

Bu şehrin takımına sahip çıkmayanlara yazıklar olsun.Geçen gün TV 8 i seyretseydiniz keşke.Erzurumspora nasıl sahip çıktılar.Utanın biraz.

Ermemiş
Ermemiş - 1 yıl Önce

İlla bi noktadan başkana saldırın. Neymiş başkanın verdiği desteklerin yetersiz kalması nedeniyleymiş. başkan dan büyük destek diye haber yapmazsınız. Başkanım verdiği destek yetersiz dersiniz. Ben bir vatandaş olarak ne idüğü belirsiz kişilerin başında olduğu bir takıma halkın parasının peşkeş çekilmesini istemiyorum. Fatih Özcan çok delikanlı ise harcadığı paraları bağışlasında görelim. Çıkmış alacaklarım için kolaylık sağlayacağım diyor.

Taraftar
Taraftar - 1 yıl Önce

Değil Türkiye belki de Dünya'da görülmüş birey değildir üst lige çıkan bir takımın içine düştüğü şu durum.Üzerinde sorumluluğu olan,bu duruma sebep olan herkesin ayıbıdır bu.Merkez nüfusu neredeyse 300 bin olan bir şehre de bu ayıp yeter!

Serdal kuş
Serdal kuş - 1 yıl Önce

Belediye başkanı sen hangi ilin belediye başkanısın.Çorum a böyle fırsat gelmiş elinin tersiyle geri itiyorsun.ilinize sahip çıkın.olmuyor böyle.

Heri
Heri - 1 yıl Önce

Bu takımı fatih Özcan çıkardı Allah razı olsun ama göreceksiniz fatih Özcan sayesindede amatör lige düşecek

Üç hilal
Üç hilal - 1 yıl Önce

2. Başkan toplantı yapacaktı neden iptal etti yemedi belediye başkanının toplantısından sonra ne dedi BELEDİYE BAŞKANI AŞGIN hodri meydan,ortalıkta kimse yok


SIRADAKİ HABER