Korkulan oldu sınıra dayandık

Yeni Çorumspor Halide Edip Adıvarspor maçında çirkin ve kötü tezahürattan bu sezon 4. kez ceza aldı. Kırmızı Siyahlı takım bir kez daha aynı suçtan ceza alırsa evindeki bir maçı seyircisiz oynama cezası alacak.

Korkulan oldu sınıra dayandık

HALİL ÖZTÜRK
Yeni Çorum’da korkulan oldu ve kırmızı siyahlı takım dördüncü kez çirkin ve kötü tezahürattan ceza alarak sınıra dayandı. Kırmızı Siyahlı takım aynı suçtan bir ceza daha alması halinde sonraki iç saha maçını seyircisiz oynayacak.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Halide Edip Adıvarspor maçı taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeni ile PFDK’ya sevk edilen Yeni Çorumspor’a kuruldan 6000 bin lira ceza geldi. Bir sezon içinde dört kez aynı suçtan sevk edilen takıma para cezası verilirken beşinci kez tekrar edilmesi halinde ise bu kez kendi sahasındaki bir maçı seyircisiz oynama cezası veriliyor.

Bu haftadan itibaren Çorumspor’un evinde oynadığı her hangi bir maçta çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ceza alması durumunda kırmızı siyahlı takım bir sonraki maçı seyircisiz oynamak zorunda kalacak.

Cizrespor’a bir maç seyircisiz cezası
PFDK Yeni Çorumspor’un grubundaki rakiplerinden Cizrespor’u 1461 Trabzon maçında taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattı bu sezon içerisinde beşinci kez tekrarlamasından dolayı bir maç seyircisiz oynama ve 1500 lira para cezası verdi. Kurul ayrıca taraftarların neden olduğu saha olayları nedeni ile kulübü 5000 lira para cezası verdi. Cizrespor önümüzdeki hafta içinde sahasında Fatsa Belediyespor ile oynayacağı maçta bu cezasını çekecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER