Masa Tenisi’nde ‘EN iyiler’e Çorum damgası

Türkiye En İyiler 2. Etap yarışmaları hafta sonunda Ankarada yapıldı.

Masa Tenisi’nde ‘EN  iyiler’e Çorum damgası

HALİL ÖZTÜRK

Türkiye En İyiler 2. Etap yarışmaları hafta sonunda Ankara’da yapıldı. Çorum’lu sporcular gneç kızlar, yıldız erkekler, U 13 kız erkek ve U 11 kız erkek kategorilerinde mücadele ettiler. Bu müsabakalar sonunda ilk dört sırada yer almayı başaran Çorum’dan dört sporcu milli takımlara girmeye hak kazandılar.

Ankara Mamak Spor Salonu’nda yapılan En iyiler 2. Etap müsabakalarında U 11 Minik erkeklerde Çorum Belediyesi Gençlikspor’dan Arde Kekillioğlu yedi maçınıda kazanarak bu etabı birinci olarak bitirti. Genel klasmanda ise Hatay’dan Mustafa Nebhan 31 puanla şampiyon olurken Arda Kekillioğlu 29 puanla ikinci oldu. Aynı kulüpten Muhammet Fatih Candan 27 puanla üçüncü olurken İsmail Eren Alıcı ise 18 puanla yedinci sırada yer aldı.

U 11 minik kızlarda ise Çorum Belediyesi Gençlikspor’dan Aybüke Banu Şimşek 24 puanla beşinci olurken Asude Tuğba Şimşek 19 puanla yedinci sırada yer aldı.

U 13 küçük erkeklerde ise Çorum Belediyesi Gençlikspor’dan Uğurcan Dursun ikinci etapta yaptığı altı maçıda kazanarak bu etabı birinci olarak tamamladı. Toplam puanlamada ise Hakan Işık 31 puanla birinci olurken Uğurcan Dursun aynı puan ve averajla ikinci olurken yine Çorum’dan Umut Baha Dursun 27 puanla üçüncü Yiğit Furkan Şimşek ise 23 puanla beşinci sırada tamamladı.

U 13 küçük kızlarda ise Çorum Gençlikspor’dan Yağmur Yeşil 17 puanla üçüncü olarak milli takıma gitmeye hak kazandı. Bu kategoride Çorum Belediyesi Gençlikspor’dan Sahranur Yılmaz ise 6 puanla 11. sırada yer aldı. Yıldız erkekler kategorisinde Çorum Belediyesi gençlikspor’dan Emir Eren Atıcı 5 puanla 12. oldu. Genç Kızlar kategorisinde ise Çorum Gençlikspor’dan Merve Nur  Öztürk ise 19 puanla yedinci sırada yer aldı.

Türkiye Şampiyonası, En iyi 16’lar ve en iyi 8’ler müsabakaları sonunda sporcuların elde ettikleri derecelere göre yapılan puanlama sonunda ilk dört sırada yer alan isimler milli takıma katılmaya hak kazandılar.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 13:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kızıl  pençe
Kızıl pençe - 2 yıl Önce

Ben o okulda okuyorum

SIRADAKİ HABER