Mehmet Can Zagrep’te iki madalya kazandı

Çorum Belediyesi Gençlikspor’un milli Badmintoncusu Mehmet Can Töremiş’in büyük başarısı.

Mehmet Can Zagrep’te iki madalya kazandı

HALİL ÖZTÜRK
Çorum Belediyesi Gençlikspor’un milli Badmintoncusu Mehmet Can Töremiş’in büyük başarısı.

Avrupa Şampiyonası hazırlık turnuvasında 22 ülke sporcusu arasında bir altın bir bronz madalya kazanan Mehmet Can Töremiş milli takımın gururu oldu.

24-26 Eylül tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagrep kentinde yapılan 8. U15 LI-NING Zagreb Youth Open Badminton puan turnuvasında 22 ülkeden milli takımlar mücadele etti. Türk milli takım teknik heyetinde antrenör olarak Çorum Belediyesi Gençlikspor’dan Barış Boyar görev yaptı.

Milli takım kadrosunda mücadele eden Mehmet Can Töremiş tek erkekler kategorisinde üçüncü olarak bronz madalya kazanan tek milli takım sporcusu oldu. Çift erkeklerde ise Ankara Egospor Kulübü’nden Mert Seven ile birlikte mücadele eden Mehmet Can Töremiş tüm rakiplerini yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Mehmet Can bu başarısı ile milli takımın çift madalya kazanan tek sporcusu oldu ve 2022 Şubat ayı içinde Finlandiya’da yapılacak olan U 15 Avrupa Şampiyonası öncesinde performansı ile büyük beğeni kazandı.

Çorum Belediyesi Gençlikspor ve milli takım antrenörü aynı zamanda Badminton İl Temsilcisi Barış Boyar daima sporun ve sporcunun yanında olan desteklerini hiç esirgemeyen ve bu başarıları yakalamalarına vesile olan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Kulüp Başkanı Nadir Solak ve tüm yönetim kuruluna, hoca arkadaşı Doç Dr. Volkan Gürses ve Diyetisyen İrem Çelebi’ye emeği geçen herkese ekibi ve şahsı adına teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER