Mert İlbars yine şampiyon

Uluslararası Zafer Turnuvası’nda 60 kiloda Çorumlu sporcu Mert İlbars altın madalya kazandı. İlbars bu başarısı ile Avrupa Şampiyonasında milli mayoyu giymeye hak kazandı.

Mert İlbars yine şampiyon

HALİL ÖZTÜRK
Çorumlu milli güreşçi Mert İlbars Uluslararası Yıldızlar Zafer Turnuvasında 60 kiloda grekoomen stilde şampiyon olarak yıldız milli takımına bu yılda girmeye hak kazandı.
11-14 Nisan tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapılan Uluslaarası Yıldızlar Zafer Turnuvasında 12 ülkeden sporcular mücadele ettiler.
Mert İlbars oldukça yüksek katılımın olduğu 60 kiloda zorlu rakiplerini geride bırakarak finale kadar yükseldi. Final maçında milli takımdan rakibi konumundaki Nihat Kara’yı yenerek turnuvada şampiyonluğu kazandı. Bu sıklette üçüncü ve dördüncü sırayı ise İran’lı sporcular kazandılar,
Sungurlu’da antrenörü Çelebi Bayır gözetiminde çalışmalarını sürdüren Mert İlbars bu birinciliği ile Avrupa Şampiyonası’nda milli mayoyu giymeye hak kazandı. Çelebi Bayır sporcusunun elde ettiği başarıdan duyduğu gururu belirterek Avrupa Şampiyonasında milli mayoyu giyecek tüm güreşçilere başarılar diledi. Uluslararası turnuvada mindere çıkan diğer Çorumlu sporcular dereceye giremediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER