‘Ne zaman sahip çıkacaksınız?’

Yeni Çorumspor Tribün liderleri yarın oynayacakları final maçı için hafta başından beri gezdikleri Çorumlulardan taraftara otobüs desteği konusunda beklenen desteği bulamadıklarını söylediler. Şehrin takımının üst lige çıkmasına böyle yaklaştığı bir maç öncesindeki bu duyarsızlığın kendilerini son derece üzdüğünü belirten Tribün liderleri ‘Ne zaman sahip çıkaksınız’ dediler.

‘Ne zaman sahip çıkacaksınız?’

HALİL ÖZTÜRK
Çorum futbol tarihinde çok kritik maçlar oynadı. Geçmiş yıllarda Çorumspor olarak üç kez şampiyonluk sevinci yaşarken, Çorum Belediyespor ise BAL’da şampiyon olarak 3. lige yükselme sevincini yaşadı.

Son yıllarda hasret kaldığımız şampiyonluk sevincini Çorum olarak yaşamak için önümüzde sadece bir maç kaldı. Yarın Serik Belediyespor maçını kazanması halinde kırmızı siyahlı takım 2. lige yükselecek. Bu kritik maçta taraftar desteğini sağlamak için Yeni Çorumspor Tribün liderleri hafta başından buyana kapı kapı geziyor.

Bu gezide ilk büyük destek Ayka Enerji’den geldi. Ardından Çorum Beşiktaşlılar Derneği destek verirken dünde Uzay Yapı taraftara otobüs desteği verdi. Tribün liderleri şehrin önde gelen firmalarını ziyaret ettiklerini ancak hep olumsuz cevap aldıklarını belirttiler.

Hüseyin Nalcı, Şevket Yumutkan ve İsa Özçiftçi böylesine kritik maçta taraftar desteğinin önemine dikkat çektiler. Maça gitmek isteyen taraftarlara otobüs tahsis etmek için yaptıkları ziyaretlerin hep olumsuz sonuçlanmasından büyük üzüntü duyduklarını belirten Tribün Liderleri ‘Böylesine önemli bir maç öncesinde takıma sahip çıkılmayacaksa ne zaman sahip çıkılacak.

Bu sezon takımın tüm yükünü tek başına çeken Başkan Fatih Özcan kimseden tek kuruş istemeden takımı bu noktaya getirdi. Çorumlularında en azından final maçında bir otobüs tahsis etmesinin çok zor olmasa gerek diye düşünüyoruz. Umut ediyoruzki yarın sabah fuar alanından hareket ettiğimizde gitmek isteyipde gidemeyen taraftarlarımız orda kalmazlar. Bu ayıbı bu sanayici ve iş adamlarımız Çorum’a yaşatmazlar’ dediler.


İsmail Ateş’ten otobüs desteğine 50 bilet ilave

HARUN AKKAYA
Çorum Beşiktaşlılar Derneği Başkaı İsmail Ateş’den bir otobüs desteğine 50 bilet ilave etti.
Yeni Çorumspor’un yarın Serik Belediyespor ile oynayacağı final maçı için taraftarlara otobüs desteğinde ilk açıklayanlardan olan İsmail Ateş’i dün Tribün Liderleri Hüseyin Nalçı, Şevket Yumutkan ve İsa Özçiftçi ziyaret etti. Ziyaret sırasında İsmail Ateş maça gitmek isteyen ancak ekonomik durumu iyi olmayan taraftarlar için 50 bilet desteği verdi. Tribün liderleri İsmail Ateş’e bu desteklerinden dolayı teşekkür ettiler ve bunun örnek olmasını dilediler.


Uzay Gayrimenkul’dan taraftara iki minibüs

HARUN AKKAYA
Yeni Çorumspor’a yarın Serik Belediyespor ile oynayacağı final maçına taraftarlara Uzay Gayrimenkul’dan iki minibüs desteği.
Tribün liderleri Hüseyin Nalcı, Şevket Yumutkan ve İsa Özçiftçi ziyaret ettikleri Uzan Gayrimenkul sahibi Murat Kılıçoğlu’ndan taraftar için araç talep ettiler.

Kılıçoğlu kırmızı siyahlı takıma Serik Belediyespor maçında başarılar diledi ve taraftarlar için iki minibüs sözü verdi. Tribün liderleri Uzay Gayrimenkul’e bu desteği için teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cüneyt
Cüneyt - 1 yıl Önce

Sadece tribünden tezahürat edilmesiyle şampiyon olunacağına ben inanmıyorum. İş futbolcularda bitiyor. Bir maç için oraya otobüs minibüs yollamak çok gereksiz. Gitmek isteyen gider, gidemeyen de çok bir şey kaybetmez. Taraftar orada gitmediyse de takım yenilgiye uğramaz. Artık bunlarıu aşmak gerekir. Kocaelispor burada bizim taraftar yoğunluğumuzda kazanırken, Çorumspor Kocaeli'nin o kadar taraftarı varken 200 kişilik grupla desteklediğinde nasıl 3 atabiliyor? Çünkü bununla alakası yok. Futbolcular iyi çalıştılarsa zaten kazanırlar. Takımın ihtiyaçları için para toplansa anlarım ama otobüs için para toplanıyorsa onu gereksiz buluyorum.

sezer
sezer - 1 yıl Önce

Yazık çok yazık.Para kazandıkları şehrin takımına sahip çıkmayan sanayici ve iş adamları.

Ferdi
Ferdi - 1 yıl Önce

Her zaman Anadolu’nun sanayi şehri olduğumuzla ve bunun gibi bir çok değerimiz zenginliğimiz ile övünürüz ama birlik beraberlik ile yapılacak işlerde kimse elini taşın altına koymaz bizden nüfus olsun gerek diğer yönlerden çok geride olan il ilçe takımları üst liglerde mücadele etsin biz hala üçüncü Ligi tapu etmiş gibi duralım sahip çıkma destek verme adına maalesef bizim memleket geride kalıyor başarı da böyle yakalanmıyor taraftar liderleri haklı bugün değil ise ne zaman

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Görecez bakalım cüneyt bey.Kocaeli maçı iki ayaklı maçtı.Taraftarıyla Çorumda yendi gitti.Bu final maçı final.Taraftar olmazsa takımdan bir halt olmaz.Umarım yanılırız.ama şu an için zaten biz bu maçı şehir olarak kaybettik.Biride demiş yok 1.lig falan filan.Işte böyle zihniyetler yüzünden 3.ligde sürünmeye devam.Nokta

SIRADAKİ HABER