Özcan’dan camiayı rahatlatan açıklamalar

Çorum FK’da Fatih Özcan kendisinin ve Mustafa Şeker’in kesinlikle dönmeyeceklerini ancak kulübün zarar görmemesi ve ikinci yarıyı sağlıklı şekilde tamamlaması için bir dizi karar aldıklarını söyledi.

Özcan’dan camiayı rahatlatan açıklamalar

Çorum FK’da Fatih Özcan kendisinin ve Mustafa Şeker’in kesinlikle dönmeyeceklerini ancak kulübün zarar görmemesi ve ikinci yarıyı sağlıklı şekilde tamamlaması için bir dizi karar aldıklarını söyledi.

Özcan Oğuzhan Yalçın’ın tamamen ayrıldığını Sportif Direktör olarak Yakup Ateş’in tam yetkili göreve getirildiğini söyledi. Takımın cuma günü Antalya’ya kampa gideceğini belirten Özcan ‘Kadrodaki futbolcuların sözleşmedeki mali vecibeler yerine getirilecek ancak ayrılmak isteyen olursa buna engel olmayacak. Bugün itibari ile kulübe talip olan kimse yok’ dedi.

Çorum FK’da yaşanan belirsizlik sürecini kulüp sahibi olan başkanlık görevinden istifa eden Fatih Özcan yaptığı açıklama ile biraz olsun son verdi. Önceki akşam Ankara’da Danışmanı Serkan Güney ve bir futbolcu ile yaptığı görüşmenin ardından son durum hakkında bilgi olan Fatih Özcan kamuoyunun berak ettiği konularda kısa ve net mesajlar verdi.

‘Dönmek kesinlikle yok’
Özcan, kendisinin ve Mustafa Şeker’in göreve dönmek gibi kesinlikle bir durumlarının söz konusu olmadığını sadece bunca yıl emek verdikleri kulübün sıkıntı yaşamaması adına bu sezonu bitirmek için belli kararlar almak zorunda olduklarını söyledi. Özcan kulüp başkanı olarak Serdar Koçak’ın görevine devam edeceğini belirtti.

'Oğuzhan Yalçın tamamen ayrıldı’
Başkan Özcan, takımın cuma günü Antalya’ya kampa gideceğini ve ordan da ligin ilk maçı için Diyarbekirspor karşılaşması için bu ile geçecğini söyledi. Özcan, dört yıldır değişik görevlerde birlikte çalıştığı Oğuzhan Yalçın ile yolların tamamen ayrıldığını ve kulüple bir bağlantısının kalmadığını belirtti.

‘Tam yetkili Yakup Ateş’
Takımta tam yetkili olarak Sportif Direktör olarak Yakup Ateş’in göreve getirildiğini belirten Özcan, teknik direktör konusunda kararı bu ismin vereceğini ve ekibini kendisinin oluşturacağını söyledi.

‘Mali vecibeler yerine gelecek gitmek isteyen serbest’
Kadroda bulunan tüm futbolcuların sözleşmelerinde yazan mali vecibelerin sezon sonuna kadar yerine getirileceğini bunda her hangi bir sorun bulunmadığını belirten Fatih  Özcan ayrılmak isteyen oyuncu olması halinde ise sorun çıkarmayacaklarını devam edip etmemenin futbolcuların kendi tercihi olduğunu belirtti.

‘Kulübe talip olan kimse yok’
Özcan görevi bırakma kararlarının ardından talip olan bir iki firma ile yapılan görüşmelerin pazarlık aşamasına gelmeden bittiğini dün itibari ile Mustafa Şeker’in bir görüşme yaptığını belirten Özcan Çorum’dan talip olan kimsenin çıkmadığını  sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 10:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇORUMLU
ÇORUMLU - 2 hafta Önce

Başkan kararını bi kez daha gözden geçir lütfen bu şehrin bu takımın umutlarını kırma.Kötü söz söyleyen zaten belli lakin çoğunluk seni seviyor ve destekliyoruz.güzel habarler bekliyoruz.

Çorum FK
Çorum FK - 2 hafta Önce

Çorumlu rumuzlu kardeşime aynen katılıyorum.Büyük taraftar çoğunluğu seni ve yönetimi seviyor kıymetinizi biliyor emeklerinizi unutmuyoruz.Bu takımı 2.lige çıkaran sizsiniz.1.lige de gene sizle çıkacağız İnşaAllah.Başkan ve yönetim olarak geri dönmenizi ve daha güçlü olarak 2.yarıya çıkmalıyız ve Play offtan çıkmayı İnşaAllah Başarırız.Olmasa da seneye olur.Başkanım dün dündür bugün bugün.BEKLİYORUZZZ.

yaşoş
yaşoş - 2 hafta Önce

Baskan bu sözler ali koc'a fatih terim'e daha kimlere söylenmediki.ama bu işin içinde ticaret var gibi.çorum fk bu kadar iyi durumdaysa niye satıyorsun kardeşin.

Katip
Katip - 2 hafta Önce

Çek gitte kurtulalım ya arkadaş kabak tadı verdin artık 3 yılda 6-7 kez istifa diyorsun yine geliyorsun trilyonlar harcadın hepsi boşa gitti tabiki hesap veremiyorsun başarısızlık adına bir istifa ettim diyorsun sonra amigolar ayarlanıyor dön Başkan takıma diye işte kuramadım TM falan geri dönüş hikayesi oluşturuyorsun konu birden değişiyor hesap vermekten kurtuluyorsun kendince tabiki ya FATİH kardeş istifa onurluluktur 5 defa istifa edip 6 kez dönüyorsun ..

Yaşoş
Yaşoş - 2 hafta Önce

Baskan bu iste bunlar bahane olmaz.hani kulubun kurus borcu yoktu niye genc futbolcu yetistirip satip para kanmiyorsun.Altinordu gibi ama bu iste baska bi is var.kulup senin olabilir basindaki corum'u dami satiyorsum.

Ademoğlu
Ademoğlu - 2 hafta Önce

Dediğim çıktı hesap vermemek ve başarısızlığı örtbas etmek adına yalandan istifa ama perde arkası yine karar merci kimse yutmaz FATİH ÖZCAN bey yaptığınız senaryo aynen uygulanıyor

Katipe cevap
Katipe cevap - 2 hafta Önce

Katip rumuzlu kardeş başkan bırakınca sen mi başkan olacan yoksam hayırdır..Adam verecek kulübü de ama alan yok.Kimse almayınca napsın adam.Kulubü ortada bırakıp yokuş aşağıya mı gitsin Çorum FK.Boş boş konuşmayın ya.Adama saygı göstereceğinize şu yaptığınıza bakın.Ayıp Ayıp.

mert
mert - 1 hafta Önce

Bırakma şekli hiç hoş olmadı. Çelişkilerle dolu bir basın toplantısı. İlk önce ceketimi alıp çıkacağım tek kuruş istemiyorum dedi, sonradan 20 milyon getiren alır dedi. En azından bu sezon tamamlanmalıydı. Yarı yolda bırakmak yakışmadı. Bahaneleri bahane değil.

SIRADAKİ HABER