Projenin kaderi önümüzdeki süreçte belli olacak

Mevcut Spor Kompleksinin bulunduğu alana yapılması planlanan yeni düzenlemeye karşı açılan davada bilirkişi heyeti projede kamu yararı olmadığını belirtti.

Projenin kaderi önümüzdeki süreçte belli olacak

Mevcut Spor Kompleksinin bulunduğu alana yapılması planlanan yeni düzenlemeye karşı açılan davada bilirkişi heyeti projede kamu yararı olmadığını belirtti.

Avukat Teoman Şahin tarafından Çorum İdare Mahkemesi’nde açılan ve Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve tüm Spor Taban birliklerinin taraf olduğu davada oluşturulan bilirkişi raporunu mahkemeye sundu.

Bilirkişi Heyeti Şehir Plancısı Zülfiye Molla Hüseyinoğlu ve Fatma Sağlam ile Harita Mühendisi Murat Nas’dan oluştu. Heyetin yaptığı inceleme sonunda yazdığı raporun sonuç bölümünde ‘Çorum Belediyesinin 1/3/2012 tarih ve 41 sayılı Belediye Meclis kararı ile onaylanan 1/5000 ve 1/10000 nazım ve uyguma imar planı değişikliğinin imar mevzuatına, planlama tekniklerine, şehircilik ilkelerine uygun olmadığı ve kamu yararı taşımadığı kanaatimizi yüce mahkemenizin takdirlerine sunarız’ denildi.

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu, Atatürk Spor Salonu, 1 ve 2 nolu sentetik çim sahaların bulunduğu alana karşılık olarak Çorum Belediyesi yeni stadyum ve spor salonu ile amatörler için yapacağı sahalar karşılığında mevcut yerin Kültür Merkezi ve Millet Bahçesi olarak düzenlenmesine karar verilmişti.

Bu kararın ardından Avukat Teoman Şahin tarafından açılan davada bilirkişi raporu projenin uygun olmadığı yönündeki görüşünü mahkemeye sundu. Önümüzdeki günlerde yapılacak mahkeme sürecinin sonucu projenin kaderini belirleyecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
avukat
avukat - 1 yıl Önce

bilirkişi kim de kamu yararı olup olmadığınakarar veriyor, kamu yararı olup olmadığına mahkeme karar verir, bilirkişinin görevi plana programa ilkeye uygun olmadığı yönünde görüş bildirmektir.

19
19 @avukat - 1 yıl Önce

Sen kimsinki ya.Adamlar nedenlerini söylemiş işte.

teoman şahin
teoman şahin - 1 yıl Önce

avukat ! arkadaş
Bilirkişilerce keşif yapılarak Kamu yararının teknik bilgi sahiplerince araştrılmasını üst mahkeme danıştay istedi ilk kararı bu yüzden bozdu...
hukukçu olduğundan emin misin?

aykaç
aykaç - 1 yıl Önce

Mevcut yerin Kültür Merkezi ve Millet Bahçesi olarak düzenlenmesine karar verilmişti.

bunun neresinde kamu zararı var, biri açıklasın..

SIRADAKİ HABER