'Samsunspor'un şampiyonluğu tescil edilsin'

Çorum FK Başkanı Fatih Özcan 2. Lig Beyaz grup için en uygun çözümün Samsunspor’un şampiyonluğunun tescil edilip 2. ve 9. sıradaki takımların tek merkezde oynayacakları eleme sistemine göre çıkacak ikinci takımın belirlenmesi olduğunu söyledi.

'Samsunspor'un şampiyonluğu tescil edilsin'

Çorum FK Başkanı Fatih Özcan 2. Lig Beyaz grup için en uygun çözümün Samsunspor’un şampiyonluğunun tescil edilip 2. ve 9. sıradaki takımların tek merkezde oynayacakları eleme sistemine göre çıkacak ikinci takımın belirlenmesi olduğunu söyledi. Özcan, bu aşamada riskin en aza indirilmesinin ve emeklerin boşa çıkarılmamasının en uygun yolunun bu olduğunu söyledi.

Çorum FK Başkanı Fatih Özcan, liglerin oynatılma kararının yanlış olduğunu ve dün üst liglerin kulüplerinde çıkan pozitif vakaların bunu açıkca gösterdiğini söyledi.
Başkan Özcan dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Federasyon’un ligleri başlatma kararı ardından bir çok kulüpten Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı yönünde açıklamalar geldiğini belirterek ‘Öncelikle testleri pozitif çıkan herkese Allah’tan acil şifalar diliyorum. Federasyon’un daha önce liglerin başlaması ile ilgili aldığı kararla ilgili görüşlerimi Çorum FK ailesi ile paylaşmıştım. Bugün tekrar alınan kararla ilgili olarak haddimi aşmadan sadece kendi ligimiz ve grubumuzla ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum. 

Futbol Federasyonu’nun ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ anlayışı ile karar vermesidir. Açıklamalarımı bir çok kulüp tepki ile karşılayıp, bir çok kulüp destekleyebilir. Ancak alınması gereken karar da açıkca bellidir. Grubumuzda açık ara lider Samsunspor’un şampiyonluğu tescillenerek 2. ve 9. sırada yer alan takımlar arasında play-off maçları oynanmalıdır. Böylece risk en aza indirilip sezon başından günümüze emek veren takımların da emekleri boşa çkarılmamış olacaktır.

Küme düşmenin bu sezon geçerli olmak üzere durdurulması 3. Ligde şampiyon olarak gelen takımlarla gelecek sezonun oynanması bizim nacizane görüşümüzdür. Çorum FK ailesi olarak görüşlerimiz neticesinde kırılan yada üzülen kulüplerden şimdiden özür dileriz. Ancak Çorum FK taraftarlarına karşı sorumluluğunu yerine getirmek adına görüşlerimi açıklamak zorundadır’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ftblsvr
Ftblsvr - 1 yıl Önce

Sana ne.

Talha sun
Talha sun - 1 yıl Önce

Fatih Özcan takımı sen seneye nasıl şampiyon yaparım ONU DÜŞÜN şimdiden

Çarşı esnafından
Çarşı esnafından - 1 yıl Önce

Şu bir gerçek ki geçmişteki ÇORUMSPORUMUZ bambaşkaydı içten seviyor maçlara 2-3 gün kala havaya giriyor maçı dört gözle bekliyorduk şimdi Çakma bir Çorum FK yaratmışlar belediyeden satın alınarak insanın maça bile gidesi gelmiyor ama bazen vakit geçsin diye gidiyoruz işte

Bozkurt
Bozkurt - 1 yıl Önce

Fatih Özcan Samsun zaten şampiyon olmuş iş bitmiş puan durumuna baksan iyi olur gerek yok SAMSUNSPORA şirin gözükmeye ya sen başkansın Başkan

Çorumsporlu
Çorumsporlu - 1 yıl Önce

Çorum futbolu kimlere kalmış yahu,nerde o eski başkanlar,yöneticiler çoşkular heyecanlar ah ah eski kendi çorumsporumuzu çok özlüyoruz çok

İstanbul çorumlu
İstanbul çorumlu - 1 yıl Önce

Bu Başkan ne İŞ yapıyor bilen varmı? Duyduğumuz yemek üzerine ihale işleri,taşıt ihaleleri denildi Çorum da işyeri varmı çünkü başkanlık yapmak takımı satın almak paraya dayanır kazanç iyi demek ki

avni
avni - 1 yıl Önce

Bence sunmuş olduğunuz fikir çok hakkaniyetli olur..

Çorumlu
Çorumlu - 1 yıl Önce

Konuşmak için konuşmuş, hatta konuşamamış kültür meselesi azizim kültür..


SIRADAKİ HABER