Suheybi Rumi İHO yıldız raketleri Türkiye finallerinde

Kırşehir’de yapılan Okullu Yıldızlar Masa Tenisi Grup Birinciliği’nde Çorum Şampiyonu Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu erkeklerde ilk sırada yer alarak Türkiye finallerine gitme hakkı kazandı. Kız takımı ise üç takımın gittiği grupta dördüncü olarak elendi.

Suheybi Rumi İHO yıldız raketleri Türkiye finallerinde

HALİL ÖZTÜRK
Kırşehir’de yapılan Okullu Yıldızlar Masa Tenisi Grup birinciliğinde Çorum Şampiyonu Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu erkeklerde şampiyon olarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazanırken kız takımı ise dördüncü olarak elendi.

12-14 Nisan tarihlerinde Kırşehir’de yapılan grup birinciliğinde sporculanının tamamını Çorum Belediyesi Gençlikspor’un masa tenisi takımı sporcularının oluşturduğu Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Osman Güher yönetiminde Umut Baha Dursun, Uğurcan Dursun ve Yiğit Furkan Şimşek’li kadrosu ile grup maçlarını kazanarak yükseldiği final maçında Kayseri şampiyonunuda set vermeden 3-0 yenerek birinci oldu.

Bayanlarda mücadele eden Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu ise ilk üç takımın finallere gittiği grup maçları sonunda dördüncü olarak final biletini alamadı. Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu erkek takımı 10-12 Mayıs tarihlerinde Marmaris’de yapılacak olan Türkiye Finallerinde mücadele edecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER