Sümeyra Aykaç Balkan üçüncüsü

Tiran’da yapılan Büyükler Balkan Judo Şampiyonası’nda 78 kiloda Çorum Gençlikspor’dan Sümeyra Aykaç bronz madalya kazandı. Çorumlu sporcu İstanbul’da yaşantısını sürdüren Merve Taş ise 57 kiloda üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Sümeyra Aykaç Balkan üçüncüsü

YÜKSEL BASAR
Arnavutluk’da yapılan Büyükler Balkan Judo Şampiyonası’nda Çorum Gençlikspor’dan Sümeyra Aykaz bronz madalya kazandı. Çorum’da yetişen ve İstanbul’da spor hayatını sürdüren Merve Taş da Tiran’da bronz madalya kazandı.

Arnavutluk’un baş kenti Tiran’da hafta sonunda yapılan Büyükler Balkan Şampiyonası’nda cumartesi günü ferdi müsabakalar yapıldı. 78 kiloda milli judogiyi giyen Çorum Gençlikspor’dan Sümeyra Aykaç yarı final maçını kaybederek bronz madalya kazandı ve ilk uluslararası başarısını elde etti. Aynı sıklette mücadele eden diğer milli sporcu Sıdıka Işık ise finalde kaybederek ikinci oldu ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Aynı şampiyonada 57 kiloda milli mayoyu giyen Çorumlu sporcu Merve Taş da bronz madalya kazandı. Çorum’da uzun yıllar Gençlikspor’da judo branşında başarılı sonuçlar alan ve milli takımda forma giyen Merve Taş geçtiğimiz yıllarda İstanbul’a transfer olmuştu. Başarılı milli sporcu Balkan Şampiyonasında da kürsüye çıkmayı başardı.

Büyükler Balkan Judo Şampiyonasında dünde takım müsabakaları yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Âli Ekber çakmak
Âli Ekber çakmak - 1 yıl Önce

Helal olsun şâmpiyoň


Helal olsun sana

SIRADAKİ HABER