Üstünay kulaçları milli takım için atıyor

TED Çorum Kolejispor kulübünden Ahmet Kağan Üstünay Mersin’de yapılan Turkcell Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda dört kategoride elde ettiği dereceler ile milli takıma girme hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Üstünay kulaçları milli takım için atıyor

Ahmet Kağan Üstünay’dan başarılı dereceler gelmeye devam ediyor. Mersin’da 13-14 Yaş Bireysel Yıldızlar Turkcell Uzun Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda dört kategoride barajı geçmeyi başardı.

Hafta sonunda yapılan Türkiye Şampiyonası’nda TED Çorum Kolejispor kulübü adına yarışan Ahmet Kağan Üstünay 200 metre serbestte yedinci, 100 metre serbestte beşinci, 50 metre kelebekte dördüncü oldu. Üstünay 50 metre serbest stilde ise üçüncü olarak kürsüye çıkmayı başardı.

Ahmet Kağan Üstünay’ın babası ve aynı zamanda antrenörü Davut Üstünay planlı ve azimli çalışmaları sonucunda her yarışta derecelerinin iyiye gittiğini söyledi. Üstünay, bu şampiyonada elde ettiği dereceler ile gelecek adına çok daha umutlu olduklarını belirterek hedeflerinin milli takıma Çorum’dan giden ilk sporcu olmak olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER