Minik Rüzgar sağlığına kavuşuyor

Çorum’da yaşayan ve doğuştan kalbinin yarısı olmayan 3 yaşındaki Rüzgar Ege Şahin’e Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner sahip çıkarak, ameliyat masraflarını karşıladı.

Minik Rüzgar sağlığına kavuşuyor

Çorum’da yaşayan ve doğuştan kalbinin yarısı olmayan 3 yaşındaki Rüzgar Ege Şahin’e Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner sahip çıkarak, ameliyat masraflarını karşıladı.

Oğlunun sağlık sorunları nedeniyle yardım talebinde bulunan Zeynep Büşra Yalınız’ın yardım talebine karşılık veren Abdulkadir Şahiner, süreç boyunca anne ve oğlunun her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Ameliyat masraflarını karşılamasının yanı sıra manevi olarak da desteğini esirgemeyen Şahiner’e teşekkür eden Anne Zeynep Büşra Yanılır, “Özel bir hastanedeki doktor, ameliyatı yapabileceğini söyledi. Ancak özel bir hastane olduğu için devlet tüm masrafları karşılamadı. Sayın başkanım elimizden tuttu ve Rüzgar’ın ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Ameliyat sonrası yaklaşık 14 gündür yoğun bakımda idi. Bugün yoğun bakımdan çıktı ve durumu iyi çok şükür. Oğlum doğduğu günden bugüne mücadele ediyor. Bu ameliyat ile 3. ameliyatını oldu. Allah’ın izni ile bu son olacak inşallah ve oğlum sağlığına kavuşacak. Başkanım sadece maddi destek sağlamadı bize. Rüzgar’la yakından ilgilendi, manevi desteğini eksik etmedi. Ben Çorum’da ikamet ediyorum ama yardım eli Sungurlu’dan geldi. Çorum’da kimse sesimizi duymadı ya da duymak istemedi. Hakkını ödeyemeyiz. Allah kendisinden razı olsun ” dedi.

Şahiner;” Büşra hanımın yardım talebini görmezden gelmek mümkün değildi. Bir annenin çığlığına sessiz kalamazdık. Evladımız Rüzgar için ne yapılması gerekiyorsa yapacağımızı belirttik ve süreci başlattık. Annemiz ve evladımızın her an maddi manevi yanında olmaya çalıştık. Başkan yardımcım Sakine Hanım bizzat İstanbul’da ameliyatın gerçekleşeceği hastane ile irtibat kurarak, evladımızı doktorlara elleriyle teslim etti. Çok şükür sevinçli haberi aldık. İnanın şu an benden mutlusu yok, Rüzgar’ım sağlığına kavuştu. Büşra Hanımla zaten sürekli irtibat halinde idik. Zaman zaman tedavi süreciyle ilgili bilgi alıyorduk. İnşallah bundan sora da ailemizin yanında olmaya devam edeceğiz. “dedi

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇARESİZ YİĞİT, DUYUN FERYADIMIZI
ÇARESİZ YİĞİT, DUYUN FERYADIMIZI - 1 yıl Önce

BENİM ÇOCUĞUMDA SON EVRE KBY ( kronik böbrek yetmezliği ) HASTASI VE BİZEDE İSTANBULDA ÖZEL BİR HASTANEDE NAKİL OLMASI GEREKİYOR ÇÜNKİ FAZLA BEKLEME DURUMU YOK DENDİ, BÖBREK VERİCİSİ ANNE İDİ BÜTÜN DEĞERLERİ UYDU, FAKAT BEN SSK LI OLMADIĞIM İÇİN ÖZEL HASTANE 80 İLE 100 BİN TL GİDERİN OLUR DENDİ, DURUMU ÇORUM VALİMİZE BİLDİRDİK KENDİSİ BİZİ ANKARA GAZİ HASTANESİNE YÖNLENDİRDİ, ÇOCUĞUMU ORADA AMELİYAT ETMEDİLER, YOK ÇOCUK ZAYIF, YOK ANNE BİRAZ KİLO VERSİN DERKEN HER ŞEYİ HALLETTİK ŞİMDİKİ BAHANE İSE KORONA VİRÜSÜ VAR AMELİYAT YAPAMAYIZ FAKAT ACİLEN DİYALİZ AÇILACAK DİYE ÇOCUĞUMUZU DİYALİZE MAHKUM ETTİLER, DEMEM O Kİ ÇORUM VALİLİĞİ SÖZDE ÇORUMA VE BÜTÜN TÜRKİYEYE VALİLİK VE DEVLET BÜTÜN MADDİ MANEVİ HER ŞEYİ KARŞILANDI VE KARŞILANACAK DİYE BEYANAT VERDİ VE BİZEDE VERDİRDİLER, VERİLEN İLK GÜN SADECE 2 BİN TL VE BİR TABLET, BAŞKA HİÇ BİR YARDIM OLMADI, BIRAKIN ARAYIP SORAN DAHİ OLMADI, VE BİR YARDIM KAMPANYASI GİBİ DURUM YAPALIM DEDİM İZİN VERMEDİLER, HANİ SÖ HER MASRAFIMIZ KARŞILANDIYA....

SIRADAKİ HABER