Tasalanma yiğidim göz yaşın şampiyonluk kadar kıymetli

Çorum sporunun son yıllarda yetiştirdiği en büyük değerlerden birisi Fatih Erdin. Çocukluğundan buyana gelişimini izlediğim bu yağız delikanlı her yıl çıtayı yükselterek başarılarına bir yenisini ekliyor. Yaşadığı şanssızlıklar olmasa şu anda çok daha büyük başarılarının sevincini yaşıyor olabilirdik.
Ancak beni kazandığı başarısından daha fazla bronz madalya maçını kazandıktan sonraki görüntüsü çok ama çok etkiledi. Avrupa üçüncüsü olan sporcuların ülkelerinin bayrakları ile minderde tur attığı görüntülerin yanında bronz madalyayı rahat kazanmış bir güreşçi minderden inerken merdivenlerde oturmuş göz yaşı döküyor.
O sahne benim gözümde Fatih Erdin’i bir kat daha büyüttü. Günümüz sporcularının kazandığı en ufak başarıdan sonra yaşadıkları olumsuz değişim ve sonrasında kaybolup gittiklerini gören bir spor adamı olarak Avrupa üçüncü olan bir güreşçinin neden şampiyon olamadım diye göz yaşı dökmesi çok ama çok anlamlı.
Hemen ilk başarının ardından oldum diyerek kaybolan değerlerimize bu görüntüyü izlettirmek gerek. Bulamadım o görüntüyü bulabilsem onu kullanacaktım bu yazıma. Ancak meramımı anlatabildiğimi sanıyorum.
Ödül töreni sonrasında kendisine yazdığım ‘Aslan Parçası’ benzetmesi minderdeki duruşu kadar bu görüntüsü ile alakalı. Benim gönlümde bu görüntü şampiyonluk kadar önemli ve anlamlı. İnanıyorumki bu inanç ve azim onda olduğu sürece hem ilimizi hemde ülkemize çok büyük başarılar kazandıracaktır. Yeterki bu duruşunu bozmasın.
Spor yapan ve başarıyı hedefleyen tüm çocuklarımıza ve gençlerimizede bunun örnek olmasını diliyorum. Millet olarak çok kolay bulduğumuz yetenekleri aynı şekilde çok kolay kaybettiğimizin örnekleri saymakla bitmez. O yüzden tüm sporcu kardeşlerine bu görüntüyü bulun izleyin ve örnek alın.
Aslan parçası sende tasalanma önünde uzun bir spor hayatı var ve kazanılacak daha çok şampiyonluklar.  Bizler sana inanıyor ve güveniyoruz yeterki sen adamlığını ve kişiliğini bozma doğru gittiğin bu yoldan ayrılma kazanan hep sen olacaksındır. Gözlerinden öpüyorum Aslan parçası.
Bu arada Fatih Erdin’in bu noktaya gelmesinde ilk yıllarından itibaren hep yanında olan ve ona sahip çıkan Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke ile çocukluğundan buyana antrenörlüğünü yapan Ruşen Çetin hocayıda unutmamak gerek.
Halil ÖZTÜRK

YORUM EKLE