Yılın otomobili ödülü Hyundai’nin

Tüm aşamaları büyük heyecana sahne olan yarışmanın şampiyonu Hyundai IONIQ Hybrid oldu.

Yılın otomobili ödülü Hyundai’nin

RECEP MEBET

Türkiye’de yılın otomobili belli oldu.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD)’nin düzenlediği ‘Türkiye'de Yılın Otomobili (TYO)’ yarışmasında en yüksek puanı alan ‘Hyundai IONIQ Hybrid’ birinci oldu.

Hyundai yetkili satıcısı Karataş Otomotiv Satış Müdürü İbrahim Saçmacı, düzenlenen yarışmada toplam 3820 puana ulaşarak rakiplerini geride bırakan IONIQ Hybrid’in ‘Yılın Otomobili’ ödülüne layık görüldüğünü duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İbrahim Saçmacı, Türkiye’nin ‘Otomobil Oscarı’ olarak nitelendirilen ödülü almaya hak kazanan çevreci modelin üstün özellikleri ile dikkat çektiğini söyledi.

Yarışmayla ilgili açıklamalarını sürdüren Saçmacı, şu bilgileri verdi:

YILIN OTOMOBİLİ ÖDÜLÜ HYUNDAİ’NİN

“Hyundai IONIQ Hybrid, ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçildi. Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin üçüncü kez gerçekleştirdiği ‘Yılın Otomobili Yarışması'nda 7 finalist arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. Hyundai IONIQ Hybrid, toplam 3820 puana ulaşarak rakiplerini geride bıraktı ve yılın otomobili olmaya hak kazandı.

Tüm aşamaları büyük heyecana sahne olan yarışmanın şampiyonu Hyundai IONIQ Hybrid oldu. OGD üyesi 76 otomotiv gazetecisinden toplamda 3820 puan alan Hyundai IONIQ Hybrid, büyük bir zafere imza atarak birinciliği kazandı.

Yarışmanın ilk etabında; 23 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer aldı. Finale kalan modeller; tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı gibi kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi.

‘Yılın Otomobili’ni belirleyen ikinci etapta ise Hyundai IONIQ Hybrid; aldığı puanlarla rakiplerini geride bırakmayı başardı. Birinci seçilen Hyundai IONIQ Hybrid, ‘Yılın Otomobili’ logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Ödülü OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık’tan alan Hyundai Assan Genel Müdür Yardımcısı Murat Berkel de, otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk yaşadıklarını ifade etti. Düzenlenen törende konuşan Murat Berkel, ‘Çevreci otomobiller dünyayı yaşanabilir kılmak için çok önemli. Dünyayı korumamız gerekiyor. Dolayısıyla çocuklarımıza çok güzel bir dünya bırakmak için hibrit teknolojisi büyük bir önem taşıyor. Dünyayı nasıl güzelleştiririz ve nasıl temiz bir gelecek bırakırız biz otomotiv üreticileri olarak bunu düşünüyoruz’ diyerek Hyundai’nin hizmet felsefesini ortaya koydu.

Türkiye’de yılın otomobili olmaya hak kazanan Hyundai IONIQ Hybrid’i yakından görmek ve detaylı bilgi almak isteyen herkesi Ankara Yolu 3. kilometrede hizmet veren Karataş Otomotiv Hyundai Plaza’ya bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER