Zaman Makinesi

Son günlerde çoğunluğu Amerika'da olmak üzere, gelecekten geldiğini söyleyen kişiler türedi. Bu kişilerin gerçekten gelecekten gelip gelmediğini bilemem ama gelecek ile ilgili kehanetlerine göz atmakta fayda olacağını düşünüyorum.
 

Gelecekten geldiklerini söyleyenler, gelecek ile ilgili olarak zaman makinesinin yapılacağını, robotlar ve yapay zekânın hâkim olacağını belirtiyorlar.
Daha önce 2030 yılından geldiğini iddia eden ve yalan detektörüyle kendini ispatlamaya çalışan Noah'ın kehanetlerinden bazıları gerçekleşiyor. 
- Nisan 2019'da görme engeli olan kişilerin görebilmesini sağlayacak yeni bir tedavi yöntemi keşfedileceğini söylemişti. Noah'ın bu iddiası doğru çıktı ve geçtiğimiz nisan ayında Kanada'da bulunan Queen's Üniversitesi'nde göz hastalıkları üzerine çalışan bir ekip, CAMKII adı verilen bir proteinin yeni kan hücrelerinin üretilmesi için farklı sinyalleri koordine ettiğini keşfetti.
- Noah'ın bir diğer iddiası ise Haziran 2019'da yürüme engeli olan insanları yürütebilecek bir çip teknolojisinin hayata geçirileceğiydi. Geçtiğimiz günlerde Avustralya'nın Melbourne kentindeki Austin Health'de görev yapan uzmanlar, felç sebebiyle vücudunu hareket ettiremeyen kişilerin hareket etmesini sağlayabilecek yeni bir yöntem bulduklarını duyurdu.
- Noah daha önce de Şubat 2019'da ABD'nin orta batı eyaletlerinde de aşırı soğukların etkili olacağını söylemiş ve ABD'nin iç kesimleri son yılların en soğuk kış mevsimini yaşamıştı.

 

Noah'ın gelecekte yaşanacağını söylediği kehanetler:
- Ocak 2020'de A1 Machidan adlı insansı robot üretilecek ve bu robota karşı dünya çapında büyük protestolar düzenlenecek.
- Ağustos 2028'de uzaylılar ve zaman makinesi kamuoyuna duyurulacak.
- Kasım 2028'de Martin Luther King'in torunu Yolanda Renee King 20 yaşında ABD Başkanı seçilecek.
- 2028 yılında İkinci Sanayi Devrimi gerçekleşecek.
- Şubat 2029'da The One adı verilen çip insanlara takılmaya başlayacak ve böylece insanların sağlık durumu ve beyin fonksiyonları sürekli olarak takip edilecek.
- 2030'a kadar ABD ve Kuzey Kore arasında savaş başlayacağını, insan benliğinin bilgisayara aktarılabileceğini ve böylece ölümsüzlüğün ilk adımlarının atılmış olacağını öne sürüyor.
- İngiltere 2030 yılında tekrar Avrupa Birliği'ne katılacak.
- 2030 yılına kadar AB ülkeleri tek bir çatı altında birleşecek ve Avrupa Birleşik Devletleri'ni kuracak.
- Avrupa Birleşik Devletleri avro ve sterlin kullanımını bırakarak yeni ortak bir para birimi kullanmaya başlayacak.
Geçmiş yıllarda da gelecek üzerinde tahmin ve kehanetlerde bulunulmuştur. Bazıları gerçekleşmiş, bazıları ise hiç gerçekleşmemiştir. 

YORUM EKLE