HİDOK’tan bisiklet turu

Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü (HİDOK) geçtiğimiz Pazar günü bisiklet turu düzenledi.

HİDOK’tan bisiklet turu

RECEP MEBET

Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü (HİDOK) geçtiğimiz Pazar günü bisiklet turu düzenledi.

Kent Meydanı’nda toplanan bisikletliler, güneşli havada keyifli bir sürüş gerçekleştirdiler.

Kulüp Başkanı Gürkan Yağmur’un liderliğindeki bisiklet turuna çeşitli mesleklerden ve yaş grubundan 25 bisiklet tutkunu katıldı.

Düzenlenen programla ilgili açıklamalarda bulunan Gürkan Yağmur, Çorum’da bisiklet kullanımının her geçen gün daha da yaygınlaştığına işaret etti.

Bisiklet turu sırasında karşılaştıkları bazı hususlarla ilgili izlenimlerini de aktaran Yağmur, şöyle konuştu:

“Şehir merkezinde gerçekleştirdiğimiz bisiklet turunda bazı araç sürücülerinin göstermiş olduğu duyarlılık memnuniyet toplarken bazı sürücülerin bencilce hareketleri de gözümüzden kaçmadı.

Çorum gibi güzel bir şehri, çevreci bir yöntemle trafik yoğunluğundan kurtarmak için atılması gereken en önemli adımlardan birisi şüphesiz bisiklet kullanımı. Bizler çözüme katkı için böylesi önemli bir adımı atmanın gurur ve sevincini yaşıyoruz.

Böylesi bir pazar gününde, öğlene kadar yatıp sonra alışveriş merkezleri gibi kapalı mekanlara hapsolup camekanlardan hayatı izlemek yerine 25 güzel insanla birlikte pedal çevirdik.

İnsanlık için doğal hayat beton yığınlarından sıyrıldığımızda başlayacak diyor, herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER