Çorum'da yol kapatma eylemi

Yaklaşık yarım saat trafiğe kapalı kalan karayolu, jandarma ekiplerinin müdahalesiyle yeniden ulaşıma açıldı

Çorum'da yol kapatma eylemi

Çorum'da, özelleştirilen şeker fabrikası yönetimi tarafından alacaklarının ödenmediğini iddia eden üretici ve nakliyeciler, Çorum-Samsun karayolunda oturma eylemi yaptı.

Ankara yolunda faaliyet gösteren özel bir firmaya ait Çorum Şeker Fabrikası önünde toplanan üretici ve nakliyecilerden oluşan yaklaşık 200 kişilik grup, 50 gündür alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle fabrika yöneticileriyle görüşmek istedi.

Yetkililerle görüşemeyen grup, daha sonra Çorum-Samsun karayolunun gidiş istikametini trafiğe kapattı. Yolda bir süre oturma eylemi yapan bu kişiler, araçların geçişine izin vermedi. Bu sırada bazı araç sürücüleriyle eylemciler arasında tartışma yaşandı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Kısa sürede fabrikaya gelen ekipler, eylemci grupla görüşerek yolun trafiğe açılmasını sağladı. Yaklaşık yarım saat trafiğe kapalı kalan karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu.

Öte yandan gruptan bazı kişilerin, fabrikanın girişinde bulunan firmanın isim ve logosunun yer aldığı reklam panolarına zarar verdiği görüldü.

Jandarma tarafından sakinleştirilen bu kişiler, daha sonra eyleme son verdi.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
müslüm akkuş
müslüm akkuş - 4 yıl Önce

Fabrika önünde fabrikanın satılmaması için eylem yaptık.Bugün eylem yapanların çok büyük çoğunluğu gelmedi.Seçimdede oyunu fabrikayı satanlara verdi.Şimdi ağlıyorlar.Eline geçen fırsatı değerlendirmezsen bugünkü durumlara düşersin.Bekleyin bakalım daha neler gelecek başınıza.

Hakan
Hakan @müslüm akkuş - 4 yıl Önce

Çok doğru söylemişsin

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Eylem yap ama yolu niye kapatiyorsun kardesim. Yol daki insanlari magdur etmeye kimsenin hakki yok.

Acı şeker
Acı şeker - 4 yıl Önce

İlginç olan da fabrika çalışanlarından oy verenler oldu.Sonrasında saat kulesi meydanında şeker fb satılmasın mitingine katıldılar.Dön baba dönelim.Tatlı şeker ,oldu acı şeker,başınız sağ olsun...

SIRADAKİ HABER