Yumurta viyolü üretimi fabrikasında yangın

Çorum’da yumurta viyolü üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı. 

Yumurta viyolü üretimi fabrikasında yangın

Çorum’da yumurta viyolü üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı. 

Edinilen bilgilere göre, merkeze bağlı Çatak köyü yolu üzerinde faaliyet gösteren viyol (satış sırasında yumurtayı korumayı amaçlayan, atık malzemeden yapılmış özel kap) fabrikasının bekleme ünitesinde sabaha karşı bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Fabrika çalışanları itfaiyeyi arayarak yardım istedi. Bunun üzerine olay yerine ambulans ve çok sayıda itfaiye sevk edildi. Alevler kısa sürede bekleme ünitesinin tamamını sardı. Yangının fabrikanın ana üretim bölümü ve depolara sıçramaması için itfaiye görevlileri büyük çaba sarf etti. 

Fabrikadaki maddelerin parlayıcı ve kimyasal olması nedeniyle itfaiye ekipleri yangına müdahale etmekte zaman zaman zorlandı. Yangında ünitenin çatısı alevlere dayanamayarak çöktü. 


Fabrikada bulunan isçiler tahliye edildi 

Yangın sırasında fabrikada gece vardiyasında olan 22 işçi anında tahliye edildi. Yangının söndürülmesi için zaman zaman itfaiye ekiplerine yardımcı olan işçiler zaman zamanda alevleri çaresiz gözlerle izledi. Olayın duyulması üzerine Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, fabrikaya gelerek yangın hakkında bilgi aldı. Bir süre yangın söndürme çalışmalarını inceleyen Zahir, daha sonra fabrikadan ayrıldı. Herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. 

Yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. 

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ht
ht - 5 yıl Önce

fikri kardeş haberde yazıyo ne anlama geldiği

ankaradan
ankaradan - 5 yıl Önce

bu nedir arada bir bu fabrikayı yakıyorlar. bu ilk değil. geçmiş yıllarda da yanmıştı bu fabrika.

Özdemir
Özdemir - 5 yıl Önce

(Angaradan) arkadaş doğal afete nasıl karşı çıkacaksın gece 4 te başladı bilip bilmeden yorum yazmayın iyi ki bizlere bir şey olmadı itfaiye den Allah razı olsun fabrikamız fazla zarar görmeden kurtardı

fikri
fikri - 5 yıl Önce

viyolu ne anlama geliyor viyolu nedemek ben bilmiyorum milli birisi aciklasin lutfen

HAYDAR KAYA
HAYDAR KAYA - 5 yıl Önce

GEÇMİŞ OLSUN. Daha önce yanmıştı,gazetelerde devletin2 trilyon yardımı ile ve faizsiz destekle yeniden yapıldığını yazmıştı. Doğrusu ne bilmiyorum ama ilk yangından ders çıkarılmamış tedbir alınmamış demekki. Yazık onca çalışana milli servete , umarım kısa zamanda tekrar eski haline döner insanlar işsiz kalmaz.

bir bilen
bir bilen - 5 yıl Önce

Yıldırım düşmesi,yanardağ patlaması ve yüksek sıcaklık gibi doğal sebeplerle çıkan yangınlar doğal afettir. Geçmiş olsun. Önemli olan can kaybının olmaması.

fikri
fikri - 5 yıl Önce

turkceye neolduda gavurca kullaniliyor

SIRADAKİ HABER