Boğazkale’de 4 aileye Romanov koyunu dağıtıldı

Boğazkale'de hayvancılığı geliştirme çalışmaları kapsamında kaymakamlık tarafından 4 aileye 4’er koyun ve 1’er koç dağıtıldı.

Boğazkale’de 4 aileye Romanov koyunu dağıtıldı

Çorum’un Boğazkale ilçesinde hayvancılığı geliştirme çalışmaları kapsamında kaymakamlık tarafından 4 aileye 4’er koyun ve 1’er koç dağıtıldı. 
Boğazkale Kaymakamı Turan Soğukoluk, amaçlarının ilçede gelir getirecek projelerle hayvancılığı geliştirmek ve halkın et ihtiyacını karşılamak olduğunu söyledi. 
Son dönemde hükümetin “Genç Çiftçi Projesi” ve “300 Koyun Projesi” ile hayvancılığı desteklerken kendilerinin de kaymakamlık olarak yerelde hükümetin hayvancılık politikalarına uygun şekilde hayvancılığı teşvik etmeye çalıştıklarını dile getiren Kaymakam Soğukoluk, “Boğazkale iklimine uyum sağlayan Romanov koyunları hızlı üremesi ile nam salmıştır. Yeni doğan kuzu 6 aylık iken gebe kalıyor, yılda 2 defa kuzulama yapıyor ve her kuzulama da ortalama 3 kuzu veriyor. Dağıtılan koç ve koyunların ailelerimizin ekonomisine katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi. (İHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet TURGUT
Mehmet TURGUT - 4 yıl Önce

Ukrayna'daki çiftliğinden adresinize teslim Tarım ve Orman Bakanlığı'nın izni ile Sertifikalı Damızlık Romanov Koyunu almak için arayabilirsiniz. Türkiye içi irtibat tel : 0850 346 57 17

SIRADAKİ HABER