Değerini bilmek

Evet kötü bitirdik. Gerçekten çok iyi götürdüğümüz ilk yarıyı Kırklarelispor deplasmanında kötü bitirdik. Bu kötü kelimesini kesinlikle skor olarak değerlendirmiyorum bundan emin olabilirsiniz. Futbolda yenmek kadar yenilmekte var. Fakat bu maçta ortaya konulan futbolcu ve mücadeleden çok uzan görüntü beni asıl üzen konu.
Bir hafta önce Samsunspor önünde verilen mücadele ortaya konulan futbolun ardından Kırklarelispor deplasmanındaki görüntü insanda büyük hayal kırıklığı yaratıyor. Bunu söylerkende 16 maçtaki performansı unutacak kadar nankör değiliz tabiki. Bu maçtan gereken dersleri sahadaki futbolcu kardeşlerimin çıkaracağını düşünüyorum.
İlk yarı değerlendirmesini yapacağız ara dönemde. Fakat PFDK’ya biraz geçde olsa bir iki kelam etmek gerekiyor. Samsunspor maçından önce ve sonra yaşananların ardından açıklanan cezaya yemin ederim Samsunspor taraftarı bile isyan etmiştir. Çorumspor’la bir iki fevri hareket dışında hiç bir sorun yaşamayan Samsunspor taraftarları tüm açıklamalarında Emniyet’in uygulaması ve yaptıklarından şikayet etti. Çorumspor kulübü ile taraftarı ile tek suçlaması yok olamaz da.
Ancak maçın temsilcisi olacak isimleri önemli değil nasıl bir rapor tuttularsa ‘Taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeni ile bir maç seyircisiz oynama cezası’ kime Çorumspor’a. Ebe utanmazlar maçın tamamı sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlandı açık bakın tamamına saha içinde en ufak bir taşkınlık çirkinlik var mı. İki takım futbolcuları arasında en ufak bir tartışma bile olmayan maç ın ardından bu ceza neyin nesi. Kime yaranmak istiyorsunuz acaba. Maçı tribünden izleyen misafir takım şehirde görevli Temsilciler Kurulu üyesinemi sizin yaranma çabanız. 
Yemin ederim yakından tanıdığım o yetkili bile çıkan bu rapora ve cezaya şaşırmıştır. Neden çünki adaletli olmak konumunda bir görevde ve her olayı canlı yaşayan isim olarak onun bu yanlışı düzeltmek için gerekeni yapması beklemek komşu kent olarak Çorum’un ve Çorumspor’un hakkı diye düşünüyorum. Geçmiştede yaşadığı haksızlık karşısında kırmızı siyahlı takımın yanında olduğunu bildiğim için bu satırları yazıyorum.
Çorum Futbol Kulübü Genel Kurulu yapıldı. İki yıl sonra Dernekler fesh edilecekse ne gerek vardı böyle bir çalışmaya. Başkan Özcan’ın söylediği gerekçeleri öne sürenleri ber yıllardır biliyorum. Vermeyecek ancak bahene arıyor. Dernek kurulduktan sonra görecekler o isimler vermemek için yeni bahaneler kesin bulacaklardır.
Genel Kurul’da gerek Belediye Başkanı gerekse Kulüp Başkanı’nın açıklamalarında gördük ki bu kulübe başka destek veren yok. İç saha maçlarında protokol tribününde boy gösteren siyasilerimizi salonda görmek isterdik. İktidar Partisi İl Başkanı ile Ana Muhalefetin partisi Belediye Meclis Grubu Başkanı dışında kimseyi göremedik. Maddi olmasa bile tüm siyasi görüşlerin kulübü sahiplenmesi Çorum adına son derece önemli. Bu kadar yükün altına girmiş bir isme maddi olmasa bile manevi destek vermek bu kadar zor olmasa gerek.
Sosyal medya benim çok uzak olduğum bir alem. Haber amaçlı iyi bir takipçiyim fakat kullanma özürlüyüm. Bazı yazılanları okuyunca gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. Bir tarafta bütçe oluşturmak için forma, yayın çalışması yapan ancak kimsenin sahiplenmediği kampanyalar diğer taraftan ise şampiyonluk için bir şuraya bir buraya iki oraya kaliteli takviye talepleri.
Fatih Özcan’ın en doğru yaptığı ‘BORÇSUZ KULÜP’ sloganından sapmadan düzgün bütçe ile yola devam etmesi Çorum futbolu adına en doğru adım. Hele birde bunu alt yapıdan gelenleri kadroya atarak yapması halinde ballı kaymaklı inanın ki. Yoksa hedefe ulaşacağız diye kulübü borç batağına sokmanın ne anlamı var. Son olarakta Başkan Özcan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında söylediği bir söz gerçekten ço doğru bir tesbit ‘Çorumspor taraftarın gönlünde gazetecinin kaleminde’. Bu kulübün bu şehir için tanıtımı için ne kadar önemli olduğunu bilseler sanırım bunlar arasına yeni katılımlar olacaktır eminim. Ara dönemi en doğru kararlar ile geçirerek ikinci yarıda da aynı heyecan ile yola devam etmek dileği ile.

YORUM EKLE