Atmaca’dan öğrencilere tavsiyeler

Çorum Belediyesi Kent Konseyi, Türkiye’nin ünlü yazarlarıyla öğrencileri buluşturmaya devam ediyor.

Atmaca’dan öğrencilere tavsiyeler

Çorum Belediyesi Kent Konseyi, Türkiye’nin ünlü yazarlarıyla öğrencileri buluşturmaya devam ediyor. Çorum Belediyesi Kent Konseyinin Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği “Çorum Okuyor” projesi kapsamında yazar, Tayyip Atmaca öğrencilerle buluştu.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşiye, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Özcan Kuşçu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Müdürü F.Turgay İkinci ve öğrenciler katıldı.

Söyleşi öncesinde kendisinden kısaca bahseden Yazar Tayyip Atmaca öğrencilerden, daha çok kitap okumalarını istedi. Öğrencilerden okuduklarıyla ilgili mutlaka notlar almalarını isteyen Atmaca, “Şiir ve denemelerini yazarken alacağınız küçük notların kendinize çok büyük yardımı olacak” dedi.

Söyleşi sonunda İl Milli Eğitim Müdür Vekili Özcan Kuşçu, Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Müdürü F.Turgay İkinci ve öğrenciler Atmaca’ya çiçek takdim etti.

Yazar Tayyip Atmaca daha sonra ise Şehit Osman Arslan İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerin yazarlık ve şairlikle ilgili sorularını yanıtlayan ve merak ettikleri konulara açıklık getiren yazar Tayyip Atmaca söyleşilerin ardından kitaplarını imzaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER