‘Çorum Okuyor’ projesinde 6.dönem başlıyor

Çorum Gençliğine ve öğrencilere yönelik Çorum Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şubesi ile ortaklaşa yürütülen Çorum Okuyor Projesi’nde 6. dönem için protokol imza töreni gerçekleştirildi.

‘Çorum Okuyor’ projesinde  6.dönem başlıyor

Çorum Gençliğine ve öğrencilere yönelik Çorum Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şubesi ile ortaklaşa yürütülen Çorum Okuyor Projesi’nde 6. dönem için protokol imza töreni gerçekleştirildi.
Gençliğe dokunan böylesine önemli bir hizmette Çorum Belediyesi olarak görev almanın onur verici olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, "Okumanın bırakıldığı, her şeyin telefon ve bilgisayarla sınırlı hale geldiği bir dönemde kitabın o kokusunu alabilen 11 bin öğrenciye ulaşmak çok önemli bir çalışma. İnşallah daha fazla öğrenciye de ulaşırız. Şuurlu bir gençliğe, okuyan bir gençliğe o kadar çok ihtiyacımız var ki. İnşallah bu yavrularımız hayatlarının ileriki dönemlerinde bu alışkanlıklarını sürdürürler diye temenni ediyorum" dedi ve proje paydaşları olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği TDED Çorum Şube Başkanına teşekkür etti.

 

‘HAYATA HAZIRLANIRKEN KİTAP OKUMAK ÖNEMLİ’
Öğrencileri bugüne uyandırmak ve geleceğe hazırlamak noktasında önemli bir çalışma yürüttüklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, "Öğrencilerimizi sadece sınav için yarışan, test çözme becerilerini geliştiren değil de okuma, anlama, yorum yapabilme yetilerini daha güçlü hale getirme noktasında bu projeyi çok önemsiyoruz. Öğretmenlerimiz eşliğinde 15-20 kişilik gruplar halinde kitaplar okunuyor, müzakere ediliyor ve liseye yerleşme noktasında da üniversiteye girme noktasında da hayata hazırlanmak noktasında da kitap okumak yorumlayabilmek çok önemli" diye konuştu. 

 

‘HEDEFİMİZ DAHA FAZLA ÖĞRENCİ’
Çorum gençliğine, öğrencilere yönelik bir projede paydaş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan, "Geçtiğimiz sene 11 bin öğrenciye ulaşıldı, bu sene daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Çorum Okuyor Projesi geleceğe yatırım, insana yatırım düsturu ile yürütülen önemli bir proje. Bu işin hamiliğini üstlenen Belediye Başkanıma ve işbirliği içinde okullarımızda oldukça verimli çalışmalar yaptığımız Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum." dedi.
Candan, TDED Çorum Şubesi olarak bu projede ortak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilgin
Bilgin - 4 yıl Önce

Bu adam okuyacaksa gidip okusun burası belediye hizmet üretin artık.... madem çok okuma sevdalısısınız neden okulları bırakıp belediyeye merak sardınız...siz öğretmenliği bırakıp belediyeye gelmediniz mi

SIRADAKİ HABER